Фото - freepik
Ще 100 років тому про те, аби штучно викликати опади, не було і мови. Однак наука та технології не стоять на місці, тому людство вже навчилось штучно боротисьі з тривалими посухами та змінами клімату. Наприклад, у Китаї навчилися викликати зливу за допомогою дронів.
Про це пише видання NV.
Читайте також: Сталкери на чотирьох лапах: вчені відкрили генетичну таємницю собак з Чорнобиля
Так, нещодавно у посушливому регіоні Сіньцзян китайські вчені провели успішний експеримент зі штучного викликання дощу.
Експеримент полягав в тому, щоб за допомогою дронів розпорошити в атмосфері йодисте срібло. Речовина вміщувалася у спеціальні стрижні, які запускали дрони на висоті близько 5,5 тисяч метрів на територію понад 8 тисяч квадратних кілометрів.
В результаті вже протягом доби опади збільшились більш ніж на 4%. За оцінками спеціалістів, у результаті випало понад 70 мільйонів літрів дощу — при цьому було використано менше кілограма йодистого срібла.
Цікаво, що дані з супутників зафіксували не лише значне зростання кількості опадів, а й зміну розміру крапель та висоти хмар після обробки.
Цікаво, що даний експеримент не єдиний в цій галузі. Так, у 2023 році метеорологічне бюро провінції Сичуань застосувало дрон Wing Loong 2H для проведення операцій зі штучного викликання дощу та снігу в західній частині плато Сичуань.
Крім того, в регіоні Куньлуньських гір раніше було проведено 45-денне випробування великого дрона TB-A, розробленого компанією Sichuan Tengden.
Таким чином Китай активно впроваджує безпілотні літальні апарати (БПЛА) для штучного викликання опадів.
До речі, на думку китайських вчених, використання дронів для модифікації погоди має кілька переваг порівняно з традиційними методами, такими як літаки чи наземні генератори. Ще б пак, дрони можуть швидко реагувати на зміну погодних умов, працювати в важкодоступних районах та забезпечувати точне розпилення реагентів, що підвищує ефективність операцій зі штучного викликання опадів.
Читайте також: Позаду конструкторський стіл, попереду – багнюка і фронт: бойовий робот від українських інженерів готовий кинути виклик ворогу
Китай планує розширити використання дронів для модифікації погоди в інших регіонах країни, особливо в тих, що страждають від хронічної нестачі води. Ці технології також можуть бути використані для запобігання лісовим пожежам, підтримки сільського господарства та забезпечення водопостачання в посушливих районах.
Астрономи відкрили нову карликову планету 2017 OF201, яка розташована за орбітою Нептуна і має витягнуту…
Вчені виявили два невідомі раніше види крокодила на Карибах, підкреслюючи важливість збереження їх природного середовища.
Астрономи вперше розкривають наукові методи пошуку інопланетян, досліджуючи екзопланети та їхні біосигнатури. Відкриття життя може…
Вчені розкрили причини, чому чоловіки вищі за жінок. Виявлено ген SHOX, який впливає на зріст,…
В Ізраїлі археологи знайшли місце, де Ісус перетворив воду на вино, виявивши стародавнє селище Хирбет…
Lifecell пропонує нову акцію: перенесіть номер з іншого оператора і отримайте три пакети послуг, оплативши…