Країни Європейського Союзу активно працюють над створенням надійного космічного щита, який зміцнить обороноздатність регіону, а також підвищить можливості у сферах зв’язку і космічної розвідки. Цей проект має на меті захистити космічну інфраструктуру від будь-яких можливих ворожих дій.
Про це сьогодні у Брюсселі заявив єврокомісар з оборони й космосу Андрюс Кубілюс під час конференції Європейського космічного агентства, повідомляє Укрінформ.
«Нам потрібна потужна присутність ЄС у космосі, щоб захистити Європу», — зазначив Кубілюс. Він підкреслив, що за роки було створено унікальну європейську присутність у космосі, яка обслуговує інтереси всього людства. «Ми маємо захистити її від будь-якого агресора. Потрібно більше спроможностей для оборони та забезпечення захисту», — додав він.
Представник Єврокомісії наголосив, що вже через п’ять років Росія може бути готовою до конфронтації з НАТО. «Ми маємо використати космос для боротьби за наші країни, суспільства і людей, забезпечивши захист в повітрі й на землі, включаючи розвідку й комунікації для збройних сил», — наголосив Кубілюс.
Він додав, що розвідувальна інформація з космосу є життєво важливою для сучасної військової оборони, про що свідчить бойовий досвід України. «Сфера космосу і оборони дедалі тісніше переплітаються, стикаючись з подібними викликами та потребуючи схожих рішень», — підсумував єврокомісар.
Кубілюс висловив бажання працювати з країнами-членами та вести діалог з космічним командуванням, щоб обговорити можливості космосу у моніторингу загроз, включно з військовими. «Ці інструменти стануть основою для створення європейського космічного щита, який об’єднає наші оборонні можливості у космосі», — сказав він.
На завершення, єврокомісар нагадав, що ЄС наразі витрачає близько 2 мільярдів євро щороку на космічні програми, але вимагає нарощування інвестицій, щоб забезпечити лідируючі позиції у цій сфері на тлі зростаючої міжнародної конкуренції.
Нагадаємо, у 2023 році була ухвалена Європейська космічна стратегія у сфері безпеки й оборони. Документ передбачає убезпечення космічних об’єктів і мереж, захист інтересів ЄС у космосі, а також посилення його геополітичних позицій у світі.
Геологи з Університету Глазго зробили відкриття, яке може змінити уявлення про темпи утворення гірських порід…
Очікується, що перші результати роботи можуть бути представлені протягом найближчих кількох років.
Фахівці закликають компанії та користувачів посилити заходи безпеки та бути особливо обачними.
Дослідження, яке тривало кілька років, включало детальний генетичний аналіз та порівняння морфологічних особливостей крокодилів.
Bluetooth - незамінна функція для підключення пристроїв, але вона може непомітно витрачати заряд батареї навіть…
Унікальна знахідка проливає світло на еволюцію морських рептилій і викликає захоплення серед учених.