Фото: DeepSeek.com
Використання китайської моделі штучного інтелекту DeepSeek стає все більш актуальним питанням у глобальному контексті. Багато експертів висловлюють побоювання щодо безпеки та цифрової незалежності, враховуючи походження компанії та потенційні ризики для особистих даних користувачів. Про можливість використання DeepSeek у коментарі для РБК-Україна розповів український фахівець з цифрової безпеки Павло Білоусов.
Проблеми використання китайських технологій, таких як DeepSeek, викликають занепокоєння в країнах, які прагнуть зберегти свою цифрову незалежність. Одним із головних ризиків є зберігання даних користувачів в Китаї, де місцева влада має можливість доступу до цих даних, що може призвести до їхньої вразливості.
Крім того, моделі штучного інтелекту можуть бути навчальними на основі чутливих даних, що підвищує ризик витоку інформації у разі втручання з боку китайської влади. Павло Білоусов підкреслює: “Ще однією проблемою є потенційна цензура, властива китайським технологіям. Комуністичні настанови та цензурні обмеження можуть негативно вплинути на якість та достовірність висновків, що надаються такими ШІ-моделями.”
Проте експерт звертає увагу й на те, що конкуренція в сфері штучного інтелекту — це не тільки ризики, але й можливості. DeepSeek демонструє, що якісний ШІ може бути розроблений з набагато меншими витратами, ніж у західних гігантів, що вже призвело до падіння акцій компаній, таких як OpenAI. Вже з’явилися чутки, що OpenAI може знизити вартість підписки на ChatGPT вдвічі, щоб конкурувати з китайською моделлю.
Експерт зазначає, що вплив технологічного прориву на глобальні перегони у сфері штучного інтелекту є очевидним. Приклад з TikTok, який всього за кілька років зібрав 170 мільйонів користувачів у США, свідчить про те, як важко протистояти китайським технологіям, навіть попри серйозний вплив на місцевий ринок.
На сьогодні важко прогнозувати, які кроки зробить міжнародне співтовариство. Як США, так і Європейський Союз можуть запровадити регуляції, можливо, навіть заборони на використання DeepSeek у державних структурах. Поки що всі спостерігають за розвитком ситуації.
В цілому, питання використання DeepSeek та аналогічних технологій обговорюється на різних рівнях, адже безпека даних та цифрова незалежність стають все більш критичними в нашій технологічній епосі.
Міжнародна команда астрофізиків зробила прорив у розумінні того, як надмасивні чорні діри впливають на навколишнє…
Lifecell наразі пропонує три бюджетні варіанти, які можуть суттєво зекономити кошти українців.
Історично українські міста та села були центрами активної торгівлі, де купці і ремісники грали ключову…
Китай запустив перші елементи космічного дата-центру з штучним інтелектом.
За даними геофізиків, упродовж понеділка, 19 травня, очікується магнітна буря середньої інтенсивності.
Цей універсальний алгоритм може мати широке застосування - від прогнозування поведінки диких тварин до покращення…