З давніх-давен прізвища в Україні вказували не лише на походження родини, а й на характерні риси її засновника. Деякі з них відображають життєвий настрій пращурів – чи був той невгамовним скаржником, чи навпаки – безтурботним оптимістом. Одне з таких прізвиськ, яке стало прізвищем, звучить як Нюнько.
За даними краєзнавчого товариства імені Василя Ів. Маслова з Прилук, корінь «нюня» (від «нюнявий») у народній мові означав «плаксивий», «постійно невдоволений». Саме таке прізвисько давали людям, схильним до меланхолії, які постійно нарікали на життя, пише Телеграф.
Розповсюдження прізвища Нюнько в Україні
Станом на сьогодні в українському реєстрі налічується близько 151 носія прізвища Нюнько. Найбільше їх проживає на Волині, але зустрічаються вони й у Чернігівській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Донецькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській та Вінницькій областях. За кількістю носіїв Нюнько посідає приблизно 31 066-те місце серед усіх українських прізвищ.
Варіанти та модифікації прізвища
Окрім основної форми, в різних регіонах збереглися й похідні: Нюнька, Нюнькін, Нюньков. Ці незначні зміни свідчать про локальні звичаї передачі родинних імен та стилістичні переваги кожної місцевості.
Отже, прізвище Нюнько не лише розповідає про «плаксиву» вдачу пращурів, а й є яскравим елементом української етнокультурної спадщини. Вивчаючи такі «іменні» історії, ми краще розуміємо наші корені та традиції.
Вас також можуть зацікавити новини:
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…
Вчені вважають лимони продуктом довголіття. Їх вживання зміцнює імунітет, знижує ризик серцевих захворювань та містить…
Дізнайтеся, чому може не працювати мобільний інтернет та як вирішити цю проблему за допомогою порад…
Канадські науковці визначили, що вживання 3-6 алкогольних напоїв на тиждень підвищує ризик раку. Пийте обережно!