Американські вчені зробили фурор у світі нейробіології – вони з’ясували, що речовина рапаміцин, що входить до складу імунодепресантів, може підтримувати мозковий кровообіг та покращувати пам’ять. Ці результати стали наслідком нещодавно проведеного експерименту, пише news24.in.ua.
Дослідження показало, що у літніх щурів, яким у щоденний раціон додавали рапаміцин, мозковий кровотік залишався стабільним, а їх пам’ять навіть покращувалася. Цікаво, що вчені почали давати рапаміцин гризунам з 19 місяців – це середній вік для щурів – і продовжували до 34 місяців, що є значним віком для цих тварин.
В кінці експерименту було виявлено, що кровообіг у головному мозку тварин залишався на такому ж рівні, як на початку дослідження. На відміну від контрольної групи літніх щурів, які не отримували препарат, у яких процеси старіння проходили природно. Це відкриття підкреслює потенціал рапаміцину як можливого засобу для боротьби з віковими змінами в мозку.
Це дослідження викликало багато запитань про те, як такі результати можуть бути застосовані до людей. Хоча до проведення тестувань на людях ще далеко, проте вже зараз вчені сподіваються, що подібні дослідження можуть привести до нових методів лікування нейродегенеративних захворювань.
У популярній китайській соціальній мережі TikTok почала поширюватися небезпечна гра, яка містить елементи гіпнозу.
Астрономи зробили прорив у вивченні чорних дір: їм вдалося простежити шлях масивної зірки до її…
Користувачі вже зараз можуть записатися до списку очікування на офіційному сайті MacPaw, щоб одними з…
Печера Шондонг, розташована у В’єтнамі, залишається загадковим природним феноменом, який досі відкриває нові таємниці.
Vodafone нагадав своїм абонентам, що до 15 квітня 2025 року включно залишився останній шанс скористатися…
Такі родові імена являються свідченням про пряме походження від старовинних кочівників.