Американські вчені зробили фурор у світі нейробіології – вони з’ясували, що речовина рапаміцин, що входить до складу імунодепресантів, може підтримувати мозковий кровообіг та покращувати пам’ять. Ці результати стали наслідком нещодавно проведеного експерименту, пише news24.in.ua.
Дослідження показало, що у літніх щурів, яким у щоденний раціон додавали рапаміцин, мозковий кровотік залишався стабільним, а їх пам’ять навіть покращувалася. Цікаво, що вчені почали давати рапаміцин гризунам з 19 місяців – це середній вік для щурів – і продовжували до 34 місяців, що є значним віком для цих тварин.
В кінці експерименту було виявлено, що кровообіг у головному мозку тварин залишався на такому ж рівні, як на початку дослідження. На відміну від контрольної групи літніх щурів, які не отримували препарат, у яких процеси старіння проходили природно. Це відкриття підкреслює потенціал рапаміцину як можливого засобу для боротьби з віковими змінами в мозку.
Це дослідження викликало багато запитань про те, як такі результати можуть бути застосовані до людей. Хоча до проведення тестувань на людях ще далеко, проте вже зараз вчені сподіваються, що подібні дослідження можуть привести до нових методів лікування нейродегенеративних захворювань.
Вертикальна мишка - це майбутнє комфортної роботи та геймінгу?
Вчені з Німеччини довели, що морське дно Балтійського моря може не лише поглинати, а й…
Lifecell представляє новий тариф, який вразить своєю вигодою!
Давні українці вірили, що прізвище людини дуже сильно впливає на долю людини.
Сильна магнітна буря, яка вирувала останні кілька днів, нарешті почала затихати.
Тепер приховати приватні розмови стало простіше, а доступ до них став ще надійнішим.