Американські вчені зробили фурор у світі нейробіології – вони з’ясували, що речовина рапаміцин, що входить до складу імунодепресантів, може підтримувати мозковий кровообіг та покращувати пам’ять. Ці результати стали наслідком нещодавно проведеного експерименту, пише news24.in.ua.
Дослідження показало, що у літніх щурів, яким у щоденний раціон додавали рапаміцин, мозковий кровотік залишався стабільним, а їх пам’ять навіть покращувалася. Цікаво, що вчені почали давати рапаміцин гризунам з 19 місяців – це середній вік для щурів – і продовжували до 34 місяців, що є значним віком для цих тварин.
В кінці експерименту було виявлено, що кровообіг у головному мозку тварин залишався на такому ж рівні, як на початку дослідження. На відміну від контрольної групи літніх щурів, які не отримували препарат, у яких процеси старіння проходили природно. Це відкриття підкреслює потенціал рапаміцину як можливого засобу для боротьби з віковими змінами в мозку.
Це дослідження викликало багато запитань про те, як такі результати можуть бути застосовані до людей. Хоча до проведення тестувань на людях ще далеко, проте вже зараз вчені сподіваються, що подібні дослідження можуть привести до нових методів лікування нейродегенеративних захворювань.
Нове дослідження британських науковців прокладає шлях у вивченні історичної таємниці колонії Роанок.
Рекорд, встановлений цим роботом, став яскравим доказом стрімкого розвитку технологій і штучного інтелекту, що дедалі…
У міжзоряному просторі "ожив" космічний апарат із 70-х.
Apple може запустити нову технологію в найближчі кілька років.
Нова гіпотеза звучить радикально, однак саме такі несподівані ідеї часто приводили до найбільших відкриттів у…
Вчені вперше виявили кристалічний лід у далекій зоряній системі - відкриття змінює уявлення про поширеність…