Користувачі Android-смартфонів нещодавно виявили на своїх пристроях таємничий додаток Android System SafetyCore, який установився без їхнього відома. Виявилося, що розробником є сама Google, що викликало хвилю занепокоєння та здивування, а також численні обговорення щодо можливого стеження і ризиків витоку особистих даних, пише itechua.com.
Приховане встановлення додатку викликало тривогу серед користувачів. Багато хто почав шукати відповіді на Reddit. Щоб заспокоїти громаду, Google вирішила надати пояснення. Як з’ясувалося, Android System SafetyCore — це додаток на основі штучного інтелекту, який займається скануванням фотографій, збережених на пристрої. Його мета полягає не в стеженні за листуванням, а в захисті від контенту 18+.
ШІ-алгоритм аналізує повідомлення в Google Messages і маркує всі 18+ зображення, що надходять від інших користувачів. Google позиціонує цю ініціативу як спосіб захисту дітей і запевняє, що дані не передаються на сервери компанії, оскільки додаток працює локально.
Однак коментарі Google підгодували обговорення, адже локальна робота ШІ може призводити до збільшеного навантаження на пристрій. Це, в свою чергу, може викликати швидший розряд акумулятора та зниження продуктивності. Питання безпеки даних залишається відкритим.
Щоб позбутися додатку, є хороша новина: його можна легко видалити через Google Play Маркет. Щоб це зробити, дотримуйтесь наступних кроків:
Це допоможе зменшити навантаження на пристрій та уникнути потенційних ризиків.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.