Бельгійські вчені з Ґентського університету розробили новий метод редагування генів тополь, який не використовує чужорідну ДНК. Це означає не тільки прогрес у науці, але й можливість для лісового господарства ставати більш стійким і адаптованим до змін у природі.
Дослідження опубліковано у науковому журналі New Phytologist (NewPhyt).
зробили прорив у генетиці рослин. Вони розробили метод редагування генів тополь без застосування чужорідної ДНК. Це відкриття може прискорити запровадження генетично модифікованих дерев у лісове господарство. Дослідження опубліковано у науковому журналі New Phytologist (NewPhyt).
Фахівці використовували систему генетичного редагування CRISPR, але не вбудовували її в ДНК тополь. Натомість молекули, що редагують, доставлялися в клітини за допомогою бактерії Agrobacterium tumefaciens, виконували свою роботу і потім зникали.
Технологія повногеномного секвенування підтвердила, що у геномі тополь не залишилося слідів чужорідної ДНК.
Новий метод дозволив уникнути нормативних обмежень, оскільки отримані дерева генетично не відрізняються від вирощених природним шляхом.
За словами авторів дослідження, технологія відкриває шлях до створення стійких до клімату та хвороб дерев з покращеними властивостями деревини.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.