Багато людей не підозрюють, що у них остеопороз, який послаблює кістки, поки не стануть жертвами травми. Однак нове дослідження, представлене на Європейському ендокринологічному конгресі в Стокгольмі, Швеція, виявило, що вимірювання жиру на руках може стати важливим індикатором ризику розвитку остеопорозу — хвороби, що призводить до крихкості кісток та частих переломів, пише storinka.com.ua.
Читайте також: Вчені з’ясували, що ріст батьків не визначає зросту дитини
Дослідження, проведене під керівництвом доктора Єви Кассі, професорки Національного і Каподистрійського університету Афін, показало, що підшкірний жир на руках, який можна легко виміряти простими і доступними методами, може стати корисним індексом якості кісток хребта. Це відкриття важливе для прогнозування ризику переломів хребців у людей старше 50 років.
У рамках дослідження було обстежено 115 осіб — 14 чоловіків і 101 жінку — з середнім віком 62 роки. Всі учасники не мали діагнозу остеопорозу, і їх жирові відкладення разом з якістю кісток хребта були уважно проаналізовані.
Виявилось, що особи з надлишковим жиром — незалежно від індексу маси тіла — мають нижчу якість кісток у хребті. Це особливо стосується вісцерального жиру (який оточує внутрішні органи) та жиру під шкірою на руках.
Переломи хребців є одними з найбільш поширених при остеопорозі. Це захворювання спричиняє втрату кісткової маси та зменшення мінеральної щільності кісток. На жаль, багато людей не знають про наявність остеопорозу, поки не переживуть травму.
Доктор Кассі зазначила: “Ми вперше виявили, що жирова маса рук негативно пов’язана з якістю кісток і міцністю хребців”. Результати цього дослідження відкривають нові горизонти для виявлення ризику остеопорозу, оскільки контроль за кількістю жиру на руках може допомогти в ідентифікації людей з високим ризиком розвитку цього небезпечного захворювання.
Це цікаво: Секрети якісного сну: поради медиків для покращення нічного відпочинку
Вивчене дослідження має потенціал змістити акцент на профілактику та раннє виявлення остеопорозу, що в свою чергу дозволить зберегти цінні роки життя без травм і втрат функціональності.
Дослідження показало, як стрес знижує сексуальне бажання, особливо серед лікарів під час пандемії. Вибір здоров'я…
Вчені відкрили 27 нових видів тварин у джунглях Перу, включно з плавучою мишею та сомом…
Земля потерпає від магнітної бурі, яка завершиться 22 грудня. Однак у січні очікується новий "удар".…
Великі вуха слонів стали еволюційним механізмом для виживання у спекотному кліматі, виступаючи в ролі природного…
У Чехії виявили стародавнє поселення, що розкриває таємниці неоліту та Середніх віків, з численними археологічними…
Дослідження показало, що генетика важливіша за зріст батьків у прогнозуванні зросту дитини. Вчені виявили 12…