Фото: Conservation International
У вражаючому відкритті, дослідники виявили 27 нових видів ссавців, риб, земноводних та метеликів у віддалених джунглях Перу. Ця експедиція, яка проходила влітку 2022 року, була несподіваною для науковців, адже регіон, де проходили дослідження, вже давно вважався підірваним людською діяльністю. Про це повідомляє The Washington Post.
Це цікаво: Чому у слонів такі великі вуха: це їх секрет виживання в жаркому кліматі
Група вчених, протягом 38 днів, прокладала шлях через густі джунглі, заболочені території та гірські краєвиди Альто-Майо. Як зауважив Тронд Ларсен, старший директор з біорізноманіття та науки в Conservation International, попереднє уявлення про бідність біорізноманіття в цьому регіоні спотворене відомими фактами. “Ми виявили протилежне”, – зазначив він.
Один з найцікавіших видів, який дослідники виявили, – це миша, що плаває завдяки своїм перетинчастим лапам. “Ці гризуни-амфібії – майже міф для науки. Я був у багатьох експедиціях, де ми шукали їх і нічого не знаходили”, – ділився враженнями Ларсен.
А ще, вчені виявили новий вид сома, який отримав назву краплеголовий сом. Його виділяє величезний ніс, призначення якого залишається загадкою. Як зазначив професор іхтіології Просанта Чакрабарті, цей сом може використовувати свій незвичайний ніс для розпізнавання здобичі, що ховається у водах річки.
Протягом експедиції вчені відкрили 27 нових для науки видів, серед яких були четири ссавці, вісім риб, три земноводні та десять метеликів. Група також натрапила на десятки рідкісних та зникаючих видів, деякі з яких більше ніде на Землі не знайдете.
Тронд Ларсен наголосив: “Виявлення чотирьох нових ссавців у такій динамічній та людській зоні – це дивовижно. Ми повинні підтримувати та відновлювати цю природну мозаїку, аби зберегти всі види, які тут існують”.
Читайте також: Вчені з’ясували, що повна відмова від алкоголю призводить до старечого недоумства
У результаті, під час цієї дослідницької подорожі в Альто-Майо, команда вчених ідентифікувала понад 2000 видів та ще 48 видів потребують подальших досліджень, адже можуть виявитися новими для науки. “Для розуміння того, що відбувається, необхідно продовжувати документувати різноманітність організмів навколо нас”, – заявив доктор Лінарес-Паломіно, який не брав участі в експедиції.
Отже, відкриття вчених підтверджує важливість охорони навколишнього середовища і біорізноманіття, яке варто зберігати для майбутніх поколінь.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.