Categories: Наука

Вчені встановили, скільки отрути міститься в людському тілі

Дослідники вразили громадськість несподіваним відкриттям: виявляється, людська печінка щодня виробляє близько двох літрів отруйних речовин. Однак попри страхітливе формулювання, цей процес є природним і необхідним для роботи організму.

Про це пишуть Novosti.info.

Основним джерелом цих токсинів є жовч, яку виробляє печінка для перетравлення їжі. Вона містить речовини, здатні розщеплювати жири та виводити продукти метаболізму. Однак експерти попереджають, що навіть невелика кількість цієї рідини, що потрапила безпосередньо в кров, може призвести до летального результату.

Але природа передбачила унікальний захисний механізм, який миттєво нейтралізує небезпечні сполуки. Біохімічні процеси всередині організму ефективно знешкоджують токсини, не даючи їм завдати шкоди.

Цікаво, що аналіз останків стародавніх людей засвідчив наявність токсичних речовин у їхніх тканинах і кістках. Вчені виявили сліди ціаніду, ртуті та інших отрут, що доводить: навіть пращури, які не мали контакту з промисловими забруднювачами, піддавалися впливу токсинів.

Сучасна людина, на думку дослідників, не менш «отруйна», ніж її попередники. Повітря, їжа, ліки, косметика та побутова хімія насичені речовинами, які потрапляють в організм і переробляються печінкою. Однак завдяки природним детоксикаційним процесам наш організм здатен справлятися з цим величезним потоком токсинів.

До речі, відомо про дуже особливий випадок, що стався в аргентинському селі Сан-Антоніо-де-лос-Кобрес. Місцеві жителі протягом тривалого часу споживали воду з рівнем миш’яку, який у 80 разів перевищував допустиму норму. Однак обстеження показали, що їхнє здоров’я не постраждало. Генетики пояснили це особливою мутацією генів, яка дозволила селянам адаптуватися до смертельно небезпечної кількості токсину.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Льодовики на Евересті “волають не своїми голосами”: вчені зафіксували моторошне явище

Навколо Евересту чути дивні звуки, які змусили вчених розібратися, звідки вони з'являються.

5 години ago

Google ускладнює доступ до даних: що відомо про автоперезавантаження Android-пристроїв

Google заявила, що новий інструмент не вплине на інші пристрої Android, такі як телевізори та…

6 години ago

Не ковчег Ноя, а холодильник NASA: вразливі види Землі хочуть зберегти у біосховищі

Проєкт передбачає використання кріоконсервації - технології, яка дозволяє заморожувати біоматеріали на тисячі років при наднизьких…

7 години ago

Зарядив і забув: один з виробників презентував смартфон з батареєю на 8000 мАг, подробиці

Honor анонсувала середньобюджетний Honor Power з батарейкою 8000 мАг.

7 години ago

Ворони здивували неймовірним інтелектом: вчені з Німеччини виявили у них здатність до геометрії

Німецькі вчені довели, що чорні ворони здатні розпізнавати геометричні закономірності - унікальна навичка, раніше відома…

9 години ago