У науковому виданні PNAS опубліковано цікаве дослідження вчених із США та Великобританії, яке розкриває причини, чому ймовірність формування чоловічого ембріона при зачатті вища, ніж жіночого. Керівник проекту, Стівен Орзак з Кембриджського університету, разом із колегами проаналізував дані про дітей, які були зачаті у період з 1996 до 2005 року, як природним шляхом, так і методом ЕКЗ.
Читайте також: Назвали прізвища, які давали лише сварливим і вічно незадоволеним: перевір своє у списку
Зазначимо, що в дослідження були включені також дані про викидні та аборти. За весь час вчені зібрали інформацію про 30 мільйонів зародків.
«Усі ми знаємо, що в чоловічому організмі формується однакова кількість сперматозоїдів з X-хромосомою та Y-хромосомою. Отже, шанс формування ембріона з “Х” та “Y” є рівним 50 на 50», – коментує Орзак.
Дослідники виявили причину переваги чоловічих ембріонів, проаналізувавши спосіб їх розвитку, що спростувало деякі раніше прийняті твердження. Наприклад, про низьку життєздатність чоловічих ембріонів чи диспропорцію статей.
«Все залежить від активності сперматозоїда. Ми знаємо, що “жіночі” та “чоловічі” сперматозоїди ведуть себе трохи по-різному. Також важливим чинником є середовище», — додає вчений.
Цікаво, що X-сперматозоїди можна порівняти з бігунами на довгі дистанції. Вони більші та живучіші, хоч і не такі швидкі, як Y-сперматозоїди. Останні, як спринтери, рухаються швидко, але на короткі дистанції. X-сперматозоїди можуть довго перебувати в матковій трубі, чекаючи на яйцеклітину до трьох діб.
На ймовірність того, який саме сперматозоїд запліднить яйцеклітину, також впливає її розташування. Якщо овуляція відбулася поблизу шийки матки, то з високою вірогідністю народиться хлопчик. А якщо ближче до піхви — дівчинка.
У районі Маріанської западини було виявлено нову для науки форму життя.
Стало відомо, що серйозна проблема з безпекою Samsung Galaxy може призвести до втрати паролів.
Як віртуальні бактерії можуть змінити реальну медицину - читайте у нашому матеріалі.
На думку вчених, впровадження дронів для штучного викликання опадів є важливим кроком у боротьбі з…
Нове відкриття не лише проливає світло на еволюційні процеси у зоні відчуження, а й відкриває…
Створена компанією Tencore, ця гусенична платформа вже пройшла жорсткі випробування в багнюці, снігу та піску…