фото - freepik
Нещодавно астрономи дійшли висновку, що планета Меркурій спочатку була вдвічі масивнішою, але втратила половину своєї речовини під час зіткнення з іншою планетою.
Про це пише arXiv.
Так, у вчених немає єдиної думки в питанні про походження планети Меркурій. Причина в тому, що літаючий навколо цієї планети в 2011-2015 роках зонд Messenger виявив, що в оболонці Меркурія зберігається невелика кількість летких речовин.
Читайте також: Астрономи сплутали у космосі новий астероїд з автомобілем Tesla Roadster
Дійсно, завдяки апарату Mariner 10 вдалось встановити, що газова оболонка Меркурія дуже тонка і складається з частинок, захоплених із сонячного вітру або вибитих сонячним вітром з поверхні. Вона настільки розріджена, що її атоми частіше стикаються із планетою, ніж один з одним. З цієї причини виникає теорія про руйнацію планети.
Одні вчені стверджують, що планету Меркурій “випалює” Сонце. Це пояснює чому Меркурій є однією з найважчих планет Сонячної системи.
Однак більшість вчених останнім часом схиляються до думки, що Меркурій став “жертвою” зіткнення планет. З яким саме небесним тілом міг зіткнутися Меркурій спробували нещодавно розрахувати астрономи з Бразилії, Німеччини та Франції.
Як показало моделювання, дві планети мали летіти одна до одної на відносній швидкості близько 20-30 кілометрів на секунду і зіткнутися під кутом приблизно від 31 до 41 градуса. Згідно зі сценарієм, що склався, Меркурій міг стати таким, як зараз, всього через 35 годин після зіткнення або навіть швидше.
Читайте також: Астрономи стали свідками першого в історії космічного варварства: планету розірвала власна зірка
Нагадаємо, що Меркурій – це найменша планета Сонячної системи. Її можна побачити в порівняно короткий проміжок часу відразу після заходу або перед сходом сонця, причому досить низько над горизонтом.
Меркурій майже в півтора рази більший за Місяць, але в чотири з половиною рази масивніший. При своєму діаметрі 4880 кілометрів за щільністю він порівняний із Землею та Венерою. Планетологи вважають, що 70 відсотків маси цієї планети становить залізне ядро, решта – тонкий силікатний шар.
В Україні річки міліють, озера висихають через кліматичні зміни. Літо 2025 року обіцяє аномальну спеку…
Відкриття затонулого міста в Індонезії ставить під сумнів історію походження людини, виявивши стародавні скам’яності Homo…
Огляд п'яти доступних смартфонів травня: від CMF Phone 2 Pro до Samsung Galaxy F56. Знайдіть…
Українські полярники з неймовірними фото зафіксували стрибки горбатого кита. Вчені пояснюють причини цієї поведінки та…
Канадський блогер зібрав iPhone 13 Pro за $373, замовивши деталі з AliExpress, довівши, що ціна…
В закордонних архівах знайдено унікальні документи про Пилипа Орлика, що змінюють уявлення про українську історію…