Вчені з Японії провели вражаюче дослідження, яке виявило три важливі чинники, що сприяють збереженню молодості мозку навіть у глибокій старості. Серед найважливіших умов – це достатня фізична активність, якісний сон і соціальні контакти, пише novosti24.kyiv.ua.
Читайте також: Науковці з’ясували, коли корисно для здоров’я йти на пенсію
У рамках дослідження було залучено 855 осіб, яким видали спеціальні браслети. Ці прилади фіксували якість сну, активність, розмови та серцевий ритм. Усі дані були проаналізовані на фоні розумових здібностей учасників, середній вік яких становив 73,8 роки.
Аналіз показав, що три основні чинники сильно впливають на функцію мозку учасників. Це:
Усі ці чинники відіграють важливу роль у продуктивності мислення, навіть після врахування ризиків, таких як підвищений тиск чи супутні захворювання.
Дослідники визначили, що кількість кроків та частота серцевих скорочень є захисними факторами для мозку. Чим більше руху, тим краще функціонує головний орган центральної нервової системи. Оптимальна тривалість сну виявилася більш ніж 7 годин – недостатній або, навпаки, занадто великий час сну може негативно вплинути на розуміння та пам’ять.
Чудові результати були також відзначені під час аналізу спілкування. Ті, хто спілкувався більше п’яти годин на добу, відзначали аналогічні результати у порівнянні з тих, хто майже не говорив. Справжній вплив соціальних контактів досягається при спілкуванні від 80 до 320 хвилин на день.
Lifecell представляє новий тариф, який вразить своєю вигодою!
Давні українці вірили, що прізвище людини дуже сильно впливає на долю людини.
Сильна магнітна буря, яка вирувала останні кілька днів, нарешті почала затихати.
Тепер приховати приватні розмови стало простіше, а доступ до них став ще надійнішим.
Це рідкісний приклад, коли єдність стає ключем до влади в тваринному світі.
Викопне було знайдено у вапняку на північному сході Бразилії і належить до вимерлої підродини Haidomyrmecinae,…