Categories: Наука

Вчені назвали 5 країн, що мають найбільше шансів вижити під час ядерної зими

У разі ядерної зими, яка може стати наслідком глобального ядерного конфлікту, лише кілька країн мають шанс пережити катастрофу. На виживання, за словами вчених, дуже сильно впливатимуть географічні та економічні фактори.

Журнал Risk Analysis опублікував дослідження, в якому перераховано п’ять країн, які зможуть пережити ядерну зиму. На думку вчених із Нової Зеландії, йдеться про ті держави, які зможуть зберегти сільське господарство.

Так, в університеті Отаго вивчили кореляцію величезної кількості попелу після ядерного вибуху та зниження кількості сонячних днів на сільське господарство.

“Якщо Третя світова війна таки буде, то забруднення атмосфери 150 тераграмами сажі (що відповідає детонації більшості боєзарядів у світі) здатне знизити глобальне виробництво сільгосппродукції протягом декількох років на 80% і приблизно на 100% – у країнах північної півкулі”, – кажуть вчені.

Саме тому, за словами дослідників, витримати глобальне охолодження і зберегти життя своїх громадян у острівних чи півострівних державах. Мається на увазі Нова Зеландія, Австралія, Ісландія, Норвегія, Вануату та Соломонові острови.

Нова Зеландія — її віддаленість від основних центрів конфлікту може зробити її більш безпечною, а також країна має добре розвинену сільське господарство.

Австралія — хоча й не повністю захищена, вона може забезпечити собі певний рівень самодостатності завдяки своїм природним ресурсам та віддаленості від потенційних ядерних зон.

Ісландія — має потужні геотермальні ресурси, які можуть забезпечити енергією та тепло в разі глобального охолодження.

Норвегія — країна, відома своїми підземними сховищами та великими запасами природних ресурсів, має можливість підтримувати життя навіть за важких умов.

Вануату та Соломонові острови – шанси на виживання місцевого населення будуть значною мірою залежати від їх здатності адаптуватися до змін, зберігати природні ресурси та знаходити способи підтримувати життєзабезпечення. При цьому обидві країни мають певні переваги через їх віддаленість від основних ядерних конфліктів, що знижує ризик прямого ядерного удару.

Вони зможуть повноцінно виробляти достатньо сільгосппродукції, незважаючи на зниження температури атмосфери та сонячного освітлення.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Київстар рекордно знизив ціни на тарифи: що потрібно знати абонентам

Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…

4 дні ago

На Сонці утворився “вогняний каньйон” після вибуху потужного спалаху

На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…

5 днів ago

Знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з рідкісними артефактами

У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…

7 днів ago

Galaxy S26 Ultra: новий стандарт у яскравості та тонкості екрану

Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…

7 днів ago

Чи можуть собаки передбачити наше майбутнє? Дослідження вражають

Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…

7 днів ago

Небезпеки роботи з ноутбуком на колінах: що варто знати

Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.

7 днів ago