Дослідники зробили сенсаційне відкриття: під 14 метрами льоду на озері Енігма, розташованому в північних передгір’ях землі Вікторії в Антарктиді, існує екосистема живих організмів. Ця водойма вважалася однією з найменш імовірних для існування життя, однак нові дані спростували ці припущення, пише The Debrief.
Це цікаво: В Йорданській долині виявили скарб древніх монет часів царя Олександра Янная
На перший погляд, озеро Енігма виглядає як абсолютно замерзле. Проте міжнародна група вчених, що запустила проєкт ENIGMA, виявила величезний обсяг незамерзлої води під товщею льоду. Це відкриття кардинально змінює уявлення про цю водойму, адже раніше вчені вважали, що вона повністю замерзла. Серед виявлених організмів особливу увагу привернули мікроби.
Дослідники зафіксували приховану мікробну екосистему, дослідили зразки води і виявили домінування бактерій, які належать до суперфілуму Patescibacteria. Це відкриття має велике значення, оскільки вчені вважають, що таке життя може існувати в інших негостинних середовищах, наприклад, на крижаних місяцях, як Європа Юпітера.
Крім того, автори дослідження зазначають, що мікробні мати, знайдені в озері Енігма, утворюють колонії організмів, які складаються з шаруватих плівок. Найбільша з ідентифікованих колоній досягає розмірів до 40 сантиметрів у висоту та 60 сантиметрів у ширину. Також було виявлено, що ці бактерії раніше не знаходилися в подібних екосистемах, що викликає нові запитання щодо їх ролі у екосистемі.
Міжнародна команда вчених, до складу якої увійшли спеціалісти з Національного інституту геофізики та вулканології, продовжує аналізувати дані та шукати відповіді на багаточисельні питання. Відомо, що озеро Енігма вперше було відкрито 1989 року, але лише нещодавно вдалося підтвердити, що під товщею льоду насправді існує резервуар незамерзлої води.
Це відкриття не лише підкреслює унікальність життя на Землі, але й може стати поштовхом для подальших досліджень можливості існування мікробного життя на інших планетах чи їхніх супутниках. Приготуйтеся до нових відкриттів у світі науки!
Дана знахідка може допомогти в перегляді еволюції динозаврів та у вивченні їхнього середовища існування в…
В Україні запускають новий формат охорони громадського порядку - патрулювання за допомогою дронів.
Це відкриття важливе, бо дає можливість переосмислити те, як виникли перші представники царства тварин (Metazoa).
Науковці української антарктичної станції стали свідками рідкісного явища — до них прилетіла єгипетська чапля, птах,…
Vodafone закликає користувачів перейти на нові SIM-картки, аби уникнути проблем із доступом до мобільного інтернету.
Походження українських прізвищ вивчають вже багато років.