Наші предки часто обирали незвичні прізвища, багаті на символіку, що походила від імен страшних тварин, аби захистити себе та своїх дітей від лиха і нечисті. Ці родові імена, на перший погляд, виглядають досить дивно, проте мають глибокий сенс. Телеграф підготував цікаву інформацію про прізвища, що, за стародавніми повір’ями, здатні захистити від негативу, посилаючись на портал Рідні.
Це цікаво: Прізвища, які давали лише справжнім скандалістам: перевірте своє у списку
Здавна вважалось, що нечистій силі не сподобаються імена на кшталт Некрас, Поганка, Нехорош, Крив і Мал. Сподівалися, що їхні діти будуть в безпеці, адже такі назви пов’язані з потужністю цих страхітливих істот. Також до таких прізвищ можна віднести Зубр, Вовк та Ведмідь. Українці вірять у силу великих тварин, на честь яких давали прізвиська, що згодом стали родовими.
1. Вовк
Прізвище Вовк налічує 23 412 носіїв і займає 71 місце за поширенням в Україні. Найбільше людей з таким прізвищем проживає у Придніпров’ї. Популярні імена носіїв — Олександр і Тетяна. Найбільше представників цього прізвища мешкає у Києві (1 325), Львові (1 018), Харкові (475), Дніпрі (455) та Кривому Розі (377).
2. Ведмідь
В Україні проживає 1 701 людина з прізвищем Ведмідь, яке займає 2 744 місце за популярністю. Найчастіше носії цього прізвища мають імена Олена та Микола. Ведмідь особливо відомий у Придніпров’ї. У Києві проживає 147 людей з цим прізвищем, 90 у Дніпрі, 62 у Ромнах, 59 у Конотопі та 50 у Запоріжжі.
3. Зубр
Хоча прізвище Зубр в Україні не збереглося в оригінальній формі, від нього походять численні варіанти, такі як Зубрейчук, Зубрович, Зубрик, Зубрич, Зубро, Зубренко та інші.
Читайте також: Прізвища, які давали лише дуже сильним українцям: перевірте своє у списку
Отже, якщо ви хочете дізнатися, чи ваше прізвище має захисну силу, зверніть увагу на цю цікаву класифікацію. Можливо, ви також є носієм одного із цих символічних імен!
Google без зайвого галасу змінила політику безпеки Android — одна з найпоширеніших версій ОС більше…
Команда науковців змоделювала рух кулі та з’ясувала, що навіть неідеальний кидок може завершитися страйком.
Новинка вже працює в повітрі та на землі — і може стати революцією для військових,…
Це відкриття стало можливим завдяки міжнародній співпраці в рамках проєкту Ocean Census, спрямованого на вивчення…
Дослідження показало: навіть безпечні на перший погляд сполуки потребують ретельнішої перевірки.
Google оголосила про запуск нового інструменту, що допоможе боротися з однією з головних причин швидкого…