В Україні помітно зросла кількість смерчів, що викликає занепокоєння в експертів. Еколог Олександр Соколенко пов’язує цей тренд зі змінами клімату, які вже відчутно впливають на погодні умови країни.
Також цікаво: Америка повільно йде під воду: шокуючі висновки вчених
Як кліматичні зміни провокують смерчі
Смерчі — це український еквівалент американських торнадо. За словами Олександра Соколенка в ефірі «Київ24», механізм їх утворення ідентичний, а різниця лише в термінології: «У нас говорять «смерч», у США — «торнадо», але по суті це одне явище.»
Україна в «зоні торнадо»
Наша держава входить до регіону, де за сприятливих умов можуть виникати смерчі. Підвищення середньорічної температури і часті температурні контрасти призводять до посилення грозових явищ, граду і локальних вихорів.
«Через тепліші весну та літо збільшується число аномально спекотних днів, а при раптовому вторгненні холодного атлантичного повітря виникають потужні грози і навіть торнадо», — пояснює Олександр Соколенко.
Непередбачуваність погоди та безпека
Зіткнення контрастних повітряних мас створює умови не лише для гроз і граду, а й для формування смерчів. Хоч прогнозувати їхню появу складно, спостереження вказують на зростання частоти таких явищ в нашій країні.
Не пропустіть: Полуничний місяць у червні: чи можна побачити рідкісне явище в Україні
Еколог рекомендує уважно слідкувати за попередженнями синоптиків, бути готовими до раптових змін погоди та дотримуватися правил безпеки під час серйозних атмосферних катаклізмів.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.