Categories: Наука

У Папуа Новій Гвінеї вчені зафіксували незвичну адаптацію рибок на глобальне потепління: “тануть” на очах

У Кімбе-Бей, що в Папуа Новій Гвінеї, вчені зафіксували незвичну реакцію у рибок-клоунів під час хвилі морської спеки — вони не лише худнуть, а й зменшуються в розмірах. Це адаптивна відповідь на тепловий стрес, яка підвищує шанси на виживання на 78%.

Про це повідомляє наукове медіа КРВ.медіа.

Читайте також: Архітектурна сенсація на Вінниччині: знайдено руїни загадкового палацу, якого немає на мапах

Так, вчені зазначили, що рибки-клоуни Amphiprion percula і так живуть на межі своєї термічної витривалості, тому додаткове підвищення температури суттєво впливає як на фізіологію, так і на соціальну поведінку рибок цього виду.

Морські хвилі спеки — тривале підвищення температури поверхневих вод океану — стали поширеним явищем у тропіках через кліматичні зміни.

У Кімбе-Бей (Папуа Нова Гвінея) під час морської хвилі спеки вчені спостерігали рідкісне явище серед рибок-клоунів виду Amphiprion percula — під впливом високих температур вони не лише втрачали вагу, а й зменшували довжину свого тіла.

Феномен зменшення розміру вчені пов’язують із тепловим стресом та складною соціальною структурою цих риб. У групах рибки-клоуни мають чіткий соціальний порядок, де найбільша особина — самка, трохи менша — самець, а всі інші — підлеглі. Коли температура підвищується, рибки координаційно зменшуються в розмірах, що, за даними дослідження, підвищує їхні шанси на виживання до 78%.

Це адаптивна стратегія, яка дозволяє підтримувати ієрархію та зменшувати конкуренцію за ресурси в умовах стресу. Дослідники наголошують, що така поведінка — ще один приклад того, як морські екосистеми реагують на зміну клімату та глобальне потепління.

Науковці попереджають, що зростання температур океану матиме все більш непередбачувані наслідки для морських видів, і закликають до подальших досліджень та посилення зусиль у боротьбі зі змінами клімату.

Оксана Гапончук

Recent Posts

У Швейцарії відкрили новий артпростір, надрукований на 3D-принтері: що відомо про амбітний проєкт

У Швейцарії збудували 30-метрову вежу Tor Alva за допомогою 3D-друку.

55 хвилин ago

Японські оси виявилися справжніми мисливцями: вчені виявили понад 300 видів тварин у їхніх шлунках

Дане відкриття має потенційно значущі наслідки для екології та сталого розведення цього виду ос.

3 години ago

Прізвища, які вказують на гріхи та кримінальне минуле предків: перевірте своє у списку

В Україні прізвища ніколи не виникали випадково — у кожному ховалася історія, характеристика або народний…

8 години ago

Сонце на піку свого 11-річного циклу активності: прогноз магнітних бур 23 травня

Найближчими днями суттєвих впливів на роботу супутників, GPS, радіозв'язку чи здоров'я метеочутливих людей не прогнозується.

10 години ago

Acer представила ультралегкий ноутбук з потужними ШІ-можливостями

Swift Edge 14 AI вже називають гідним конкурентом MacBook Air.

11 години ago