Історичний рекорд: світовий океан нагрівся до максимальної температури

Протягом періоду з 1982 по 2016 роки частота морських хвиль спеки подвоїлася, а починаючи з 1980-х років вона стала більш інтенсивною та тривалою. Останніми днями великий рекорд середньодобової температури поверхні моря був зафіксований службою кліматичних змін ЄС Copernicus на рівні 20,96°C. За даними BBC, викликаними зміною клімату, океани поглинають тепло, і це має катастрофічний вплив на здоров’я планети. Варто зауважити, що ця температура відчутно перевищує середню для цього періоду року. Вищі температури води зменшують її вміст вуглецю, зберігаючи більше парникових газів у атмосфері. Це також може призвести до прискореного танення льодовиків і підвищення рівня моря.

Науковці прогнозують, що океанічна спека негативно вплине на морські організми. Рибам і китам доведеться шукати більш холодні води, а хижі хижаки, такі як акули, можуть стати більш агресивними. Велика кількість коралів вже загинула в районі Флориди. Вчені наголошують, що зміна клімату робить моря теплішими, оскільки вони вбирають більше тепла від парникових газів.

Докторка Саманта Берджесс зі служби зміни клімату Copernicus пояснила, що “чим більше ми спалюємо викопне паливо, тим більше надлишкового тепла буде поглинатися океанами, і це вимагатиме більше часу для їх стабілізації”. Слід зазначити, що новий температурний рекорд перевищив один з встановлених в 2016 році, коли кліматичне явище Ель-Ніньо було особливо потужним. Хоча в 2023 році це явище повернулося, воно поки що не досягло своєї максимальної сили. Очікується, що температура буде продовжувати зростати в найближчі місяці.

Записи хвиль морської спеки цього року, зокрема у Великій Британії, Північній Атлантиці, Середземному морі та Мексиканській затоці, спричинили побиття температурного рекорду. Відповідно до Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, частота морської спеки зросла вдвічі з 1982 до 2016 року, стаючи більш інтенсивною і тривалою з 1980-х років.