фото - freepik
Титан, найбільший супутник Сатурна, – загадковий світ з річками та озерами з рідкого метану, крижаними горами та дюнами з піску з сажі. Його густа атмосфера, повна органічних молекул, давно розбурхує уми вчених.
Нове дослідження, опубліковане в Planetary Science Journal, дало несподівану відповідь: життя там можливе. В NASA вирішили, що місія Dragonfly перевірить це у 2034.
Дійсно, Титан є одним із найперспективніших об’єктів у Сонячній системі для пошуку життя. Його атмосфера багата на органічні сполуки, а також існують ознаки наявності підповерхневого океану та рідкої води в минулому. Ці фактори роблять Титан ідеальним місцем для вивчення пребіотичної хімії — процесів, які могли передувати виникненню життя на Землі.
Міжнародна команда під керівництвом Антоніна Аффхолдера та Пітера Хіггінса з Університету Арізони вивчила підповерхневий океан Титану. Цей океан, глибиною близько 480 км , прихований під товстим шаром льоду. Використовуючи біоенергетичне моделювання — метод, який вважає, скільки енергії є для життя, — вчені з’ясували, що там можуть жити мікроби і не тільки. Але їхня біомаса — лише кілька кілограмів. Це означає, що в середньому в літрі води цього величезного океану менше однієї клітини.
Дослідники припускають, що життя на Титані могло б використовувати ферментацію . Це процес, коли органіка розкладається без кисню – як дріжджі роблять хліб чи пиво Землі.
Як «їжу» вибрали гліцин — найпростішу амінокислоту, яку знаходять у кометах та астероїдах. Але проблема в тому, що органіка з поверхні Титану (де її багато) має якось потрапити до океану через крижаний панцир. Метеорити, падаючи, створюють «талі басейни» — тимчасові калюжі води, які тонуть і забирають гліцин вниз. Але цього вистачає лише для крихітного мікробного життя.
“Будь-які ознаки життя в океані Титану повинні бути транспортовані через крижаний панцир, щоб ми могли їх виявити”, – зазначив Аффхолдер.
Титан унікальний для вивчення, він схожий на молоду Землю з її органічною хімією та підлідним океаном. Раніше думали, що велика кількість органіки на поверхні — запорука життя. Але дослідження показало: більшість цієї органіки марна для бактерій, а океан дуже ізольований. Це відкриття змінює погляд на те, де і як шукати життя у Всесвіті.
Дане відкриття може змінити уявлення про розвиток доісторичного життя на континенті.
"Стіна безпілотників" стане новим етапом у захисті східного флангу Європи.
Перший випадок цієї рідкісної особливості зафіксували ще 1972 року у вагітної жінки, у якої не…
Розбираємося, чому бездротова зарядка може бути не найкращим вибором для щоденного використання та кому вона…
Фахівцям із Барселони вдалося відтворити найбільшу повінь в історії нашої планети. Комп'ютерне моделювання показало, що…
Netflix запустив експеримент із новою системою пошуку контенту, яка базується на технологіях штучного інтелекту.