Фото - Національний музей історії України
У Національному музеї історії України відкрилася унікальна експозиція, присвячена археологічному скарбу з Китаєва — 11 срібних гривень-ромбів та 21 бронзовій накладці від пояса, датованим XI–XII століттями. Цей рідкісний набір, захований у візантійській глиняній амфорі, відкриває нові сторінки історії Києва. Виставка приурочена до Дня Києва і нагадує про справжню цінність землі, яку забудовники планують перетворити на житловий район.
Про це повідомив Національний музей історії України.
Отож, до Дня Києва у Національному музеї історії України відкрилася нова унікальна експозиція.
Читайте також: Розкрито таємниці стародавнього скельного монастиря в Україні: містика, жертвоприношення і ікона із закритими очима
Головною родзинкою виставки став скарб, знайдений археологами у вигляді 11 срібних гривень-ромбів та 21 бронзової накладки від пояса, датованих кінцем XI — початком XII століття. Відомо, що ці знахідки були заховані в глиняній амфорі, найімовірніше візантійського походження. Хоча сама амфора не збереглася, її опис свідчить про червону глину, ручки і відбите горло.
Особливість цього скарбу — наявність так званих “чернігівських” гривень, які трапляються в історичних знахідках украй рідко. Вони відомі лише за кількома старовинними знахідками XIX–XX століття (зокрема, Горбово 1878, Чернігів 1999). Ці гривни завжди зустрічаються окремо від інших типів і не супроводжуються ювелірними виробами.
На відміну від сучасних апетитів забудовників, які, за деякими даними, прагнуть звести чергову багатоповерхівку на землях Китаївського археологічного комплексу, скарб вказує на сакральне і торгове значення цієї території ще за доби Київської Русі.
Клад знайшли на території, яка й сьогодні зберігає назву Мишоловка — це місцевість між Багриновою горою, Голосіївським лісом і Китаєвом. Тобто саме там, де нині точиться боротьба за землю між громадами та великими девелоперами.
Читайте також: Знахідка, що застигла в часі: у Єрусалимі випадково виявили 2300-річну прикрасу, яка вразила вчених
Цінність таких артефактів — не лише в грошовому еквіваленті, а й у символіці: Київ стоїть на культурній спадщині тисячоліть, і кожна така знахідка — ще один аргумент проти тотальної забудови історичних територій.
Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…
Вчені вважають лимони продуктом довголіття. Їх вживання зміцнює імунітет, знижує ризик серцевих захворювань та містить…
Дізнайтеся, чому може не працювати мобільний інтернет та як вирішити цю проблему за допомогою порад…