Довгий час вчені не могли точно визначити, як і коли з’явилися перші квіткові рослини. Проте нове дослідження міжнародної групи ботаніків дозволило розкрити таємниці їхньої еволюції, повідомляє Фокус.
Команда вчених створила найдетальніше древо життя квіткових рослин, що охоплює 1,8 мільярда букв генетичного коду понад 9500 видів. Це дозволило простежити історію еволюції всіх 330 000 відомих квіткових рослин.
Попередні спроби створити подібне древо були менш масштабними. У цьому дослідженні використано в 15 разів більше даних, а також включено секвенування ДНК більш ніж 800 рослин, які раніше не вивчалися.
На відміну від попередніх робіт, які покладалися на ДНК хлоропластів, команда розробила нові інструменти для секвенування ядерних генів. Це дозволило глибше вивчити взаємозв’язки між живими, засушеними та навіть вимерлими рослинами.
“Наша робота стала прикладом неймовірної співпраці ботаніків з усього світу,” — зазначила співавтор дослідження Пем Солтіс.
Вчені також дослідили скам’янілі квіти й виявили, що приблизно 140 мільйонів років тому спостерігалося величезне розмаїття квіткових рослин. Саме в цей період виникло близько 80% основних ліній, які існують до сьогодні.
Через 100 мільйонів років темпи розмаїття сповільнилися, і рослини стали більш стійкими. Проте близько 40 мільйонів років тому, коли глобальна температура Землі знизилася, знову стався сплеск чисельності видів.
Це дослідження дозволяє не лише розкрити еволюційні таємниці рослин, але й краще зрозуміти їхню роль у сучасних екосистемах. Результати роботи є важливим внеском у ботаніку, який може сприяти розвитку нових підходів до збереження біорізноманіття.
lifecell зафіксував ціни на акційні тарифи до кінця 2025 року в рамках акції "сТОП-ціна". Деталі…
Дізнайтеся, які українські прізвища захищають від нечистої сили. Перевірте своє та своєї родини у нашому…
Вчені прогнозують спокійний січень 2025 року, але очікуються короткі магнітні бурі. Дізнайтеся про вплив на…
У січні жителі Землі можуть спостерігати унікальний парад чотирьох яскравих планет: Венери, Сатурна, Юпітера та…
Вчені попереджають про небезпеку, що Антарктида може стати "вогняною землею" через активність підльодовикових вулканів при…
Весна на Марсі: морозні лавини, газові гейзери та унікальні природні явища. Дослідження показують, як змінюється…