За результатами масштабного лонгітюдного дослідження, активне користування соціальними мережами значно підвищує ризик розвитку депресивних симптомів у дітей. Дослідники проаналізували поведінку майже 12 000 учасників віком 9–13 років протягом трьох років. За цей час середній щоденний час в соцмережах зріс із 7 до 73 хвилин, а ознаки депресії посилилися на 35 %, пише UCSF.
При цьому доведено відсутність зворотного ефекту: діти з уже наявними симптомами депресії не проводили більше часу онлайн. Це один із перших довготривалих проєктів, який виявив чітку причинно-наслідкову залежність між збільшенням екранного часу й погіршенням психічного стану.
Ключовими факторами ризику стали кібербулінг та порушення сну. Зокрема, підлітки 11–12 років, що зазнавали цькування в інтернеті, у 2,62 раза частіше мали суїцидальні думки і в 2,31 раза – пробували заборонені речовини. Вживання нікотину серед них зросло у 3,37 раза, алкоголю – в 1,92 раза.
Американська академія педіатрії рекомендує батькам створювати сімейні медіаплани: обмежувати час перед екранами, відмовлятися від гаджетів під час вечері та перед сном і вести відверті розмови про онлайн-активність. Такі заходи допоможуть убезпечити дітей від негативних наслідків соціальних мереж.
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.
Вчені виявили, що Земля може перебувати в гігантській космічній порожнечі, що пояснює розширення Всесвіту і…
Дізнайтеся про 5 функцій смартфонів, за які не варто переплачувати. Економте на покупці, вибираючи розумно!