Січень на календарі, і це означає, що багато людей прагнуть змінити своє життя на краще. Здорове харчування, регулярні тренування та заощадження – це те, що ми плануємо, але часто нам не вистачає мотивації для досягнення поставлених цілей. Як же перетворити ці наміри у звички? IFLScience розкриває деталі цього процесу.
Однією з найпоширеніших думок є те, що на це знадобиться всього 21 день. Але, виявляється, це лише міф. Результати дослідження 2010 року показали, що для закріплення нової звички може знадобитись до 254 днів. Не впадайте у відчай, адже середній час формування звички набагато менший – лише 66 днів. Саме стільки часу знадобилося учасникам дослідження, щоб досягти рівня “95-відсоткового автоматизму”. Це означає, що на свідоме виконання дії їм потрібно було думати лише раз на 20 спроб.
На думку вчених з Лондонського глобального університету (UCL), “у середньому формування нової звички після першого виконання нової дії триває 66 днів, однак це може варіюватися від людини до людини та залежить від типу дій. Наприклад, прості дії, як випити склянку води, відбуваються швидше, ніж складніші, як зробити 50 присідань.”
Дослідження 2023 року, в якому мільйони учасників намагалися сформувати нові звички – або регулярно відвідувати спортзал, або мити руки, показало цікавий результат. Виявилось, що відвідування спортзалу є значно складнішою ціллю, ніж миття рук. Автори дослідження зазначили: “Навіть якщо ми вважаємо, що певна дія – це звичка, насправді може знадобитися більше часу, щоб вона стала автоматичною.”
Вчені вважають, що є прості кроки для того, щоб виробити звичку. “Повторюйте поведінку в одній і тій же ситуації. Важливо, щоб щось в обстановці, де ви виконували цю поведінку, залишалося незмінним — це стане своєрідною підказкою для вас”, – пояснила Філіппа Лаллі, старша викладачка психології в Університеті Суррея.
Крім того, дослідники радять скласти план. “Дослідження показують, що планування підвищує ймовірність реалізації мети. Наприклад, якщо ви хочете виробити звичку їсти фрукти щодня, не залишайте це на самоплив — купіть яблука і встановіть будильник, щоб з’їсти їх у певний час.”
“Розпланування, коли і як ви будете виконувати свої наміри, може суттєво допомогти дістатися до мети”, – додають вчені, пояснюючи, що це викорінює схильність до прокрастинації та надмірно оптимістичний підрахунок часу, необхідного для виконання завдання.
Отже, якщо ви прагнете змін і хочете ризикнути наново, не забувайте планувати та повторювати дії.
Київстар оголосив про зміни в умовах популярного тарифного плану. Дізнайтеся, що змінилося та як це…
Прізвище — це не лише формальність у документах, а справжній слід з минулого, що може…
Vodafone забезпечив поліцію доступом до даних, що дозволить швидше знаходити людей у екстрених ситуаціях.
У неділю, 27 липня 2025 року, на Землі очікується магнітна буря високої сили. Згідно з…
На дні колишнього Каховського водосховища виявлені небезпечні забруднення, які можуть мати негативний вплив на рослини…
Дізнайтеся, чому ваш смартфон розряджається вночі та знайдіть ефективні способи для вирішення цієї проблеми.