фото - freepik
У музеї Мойс Холл у британському місті Бері-Сент-Едмундс виявили унікальний і тривожний експонат — старовинну книгу, обкладинку якої, ймовірно, виготовлено з людської шкіри.
Про це розповідає Heritage Daily.
Отож, моторошну знахідку було виявлено в музеї Мойс Холл (Moises Hall Museum), розташованому в місті Бері-Сент-Едмундс, Англія. Нещодавно виявлена книга десятиліттями зберігалась в службовому кабінеті музею та не була офіційно внесена до колекції.
Йдеться про старовинну книгу з обкладинкою, ймовірно, виготовленою з людської шкіри. Цей тип палітурок — рідкісний приклад практики, відомої як біандрінфія (anthropodermic bibliopegy), тобто палітурки з людської шкіри.
Дослідники кажуть, що книга, швидше за все, може бути пов’язана з Вільямом Кордером — чоловіком, страченим у 1828 році за жорстоке вбивство. Його тіло після страти, ймовірно, було частково використано в медичних та юридичних цілях.
Вільям Кордер (William Corder) — британський злочинець XIX століття, який став сумнозвісним через гучну кримінальну справу про вбивство Марії Мартен в 1827 році. Ця історія увійшла в британську кримінальну хроніку як “вбивство в Червоному сараї” (Red Barn Murder).
Про чоловіка відомо, що він виховувався в забезпеченій фермерській родині, але був відомий як брехун і шахрай. У Кордера були стосунки з Марією Мартен, яку він навіть нібито збирався взяти за дружину. Більше того, у них навіть була спільна дитина, яка померла в дитинстві.
Згідно з історичними записами, у травні 1827 року Кордер умовив Марію таємно втекти разом, нібито щоб одружитися. Він запросив її на зустріч до Червоного сараю — господарської будівлі в селі Полстред, де, як пізніше з’ясувалося, він застрелив її та закопав тіло.
Після вбивства Кордер намагався переконати родину жінки, що вона жива: надсилав листи від її імені, розповідаючи про “щасливе подружнє життя”. Однак мачусі Марії наснився сон, де вона побачила місце її поховання. Розкопки в сараї підтвердили страшну підозру — тіло було знайдене.
Кордера швидко заарештували, судили й публічно стратили через повішення у 1828 році. На його страту зібралось близько 20 тисяч глядачів.
Після страти його тіло було розтинане для медичних досліджень, а частина шкіри, як вважають, могла бути використана для виготовлення книги, нещодавно знайденої у музеї Мойс Холл. Імовірно, матеріал надійшов від нащадків хірурга, який робив посмертний розтин Кордера.
До речі, працівники музею припускають, що знайдена книжка виготовлена з тієї самої шкіри, що й інший відомий артефакт в експозиції.
“Візуальне порівняння матеріалу обох книжок свідчить про те, що це, найімовірніше, одна й та сама шкіра”, — зазначили в установі.
За словами куратора музею, подібні знахідки — не рідкість для установ з багатовіковою історією, адже деякі артефакти могли залишатися неврахованими від XIX століття.
Нові дані та технології дозволили зробити припущення, що знайдений у 2002 році череп може бути…
Станом на кінець четвертого кварталу 2024 року lifecell обслуговував 9,5 мільйона абонентів.
Деякі українські прізвища зустрічаються в Україні так рідко, що їхніх носіїв майже не залишилося.
За останню добу на Сонці відбулися п'ять спалахів класу С.
Це відкриття є найдавнішим відомим доказом використання головних ременів для перенесення вантажів.
Фотографія була зроблена високоточною камерою HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment), встановленою на борту апарата…