Вчені зафіксували в Європі прискорення поширення лихоманки денге та чікунгунья. Як показало дослідження, опубліковане в The Lancet Planetary Health, з моменту появи комара Aedes albopictus (азіатський тигровий комар) до першого спалаху вірусу в регіоні тепер минуло менше п’яти років — у 1990-х це витрачало більше двох десятиліть.
Винні не лише глобалізація та зростання туризму, а й клімат. Потепління робить європейські міста сприятливішим середовищем для розмноження комарів, що передають тропічні інфекції. Аналіз показав, що з підвищення середньої літньої температури на 1 градус Цельсія ризик спалаху збільшується на 55 відсотків, особливо у містах. Мандрівники можуть привозити віруси, таким чином збільшуючи ризик початку епідемії.
З 2007 по 2024 рік в ЄС зареєстровано 66 локальних спалахів денге і чикунгуньі, а кількість регіонів з постійною присутністю Aedes albopictus зросла до 358. Прогнози на майбутнє несприятливі – до 2060-х років частота спам.
Вчені закликають терміново посилювати заходи контролю: розвивати моніторинг, впроваджувати ранні системи оповіщення та підвищувати обізнаність населення щодо поширення лихоманки.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.