Вчені зафіксували в Європі прискорення поширення лихоманки денге та чікунгунья. Як показало дослідження, опубліковане в The Lancet Planetary Health, з моменту появи комара Aedes albopictus (азіатський тигровий комар) до першого спалаху вірусу в регіоні тепер минуло менше п’яти років — у 1990-х це витрачало більше двох десятиліть.
Винні не лише глобалізація та зростання туризму, а й клімат. Потепління робить європейські міста сприятливішим середовищем для розмноження комарів, що передають тропічні інфекції. Аналіз показав, що з підвищення середньої літньої температури на 1 градус Цельсія ризик спалаху збільшується на 55 відсотків, особливо у містах. Мандрівники можуть привозити віруси, таким чином збільшуючи ризик початку епідемії.
З 2007 по 2024 рік в ЄС зареєстровано 66 локальних спалахів денге і чикунгуньі, а кількість регіонів з постійною присутністю Aedes albopictus зросла до 358. Прогнози на майбутнє несприятливі – до 2060-х років частота спам.
Вчені закликають терміново посилювати заходи контролю: розвивати моніторинг, впроваджувати ранні системи оповіщення та підвищувати обізнаність населення щодо поширення лихоманки.
Запуск першої австралійської ракети Eris від компанії Gilmour Space, який мав увійти в історію, несподівано…
Нова послуга від lifecell стане у нагоді тим, хто хоче зберегти анонімність або просто не…
В українській традиції прізвища часто несли в собі глибокий зміст і навіть певні характеристики людей,…
Нещодавно астрономи зафіксували потужний вибух на Сонці довжиною мільйон кілометрів.
Цей рекорд став яскравим прикладом того, як студентські ініціативи можуть змінювати світ високих технологій і…
У травні 2025 року найдоступнішим тарифом від Vodafone Україна є Red Start, який коштує 240…