Фото - freepik
Дослідники з Університету Пенсільванії розробили жувальну гумку, яка містить природний білок із гіацинтових бобів. Вона здатна нейтралізувати деякі штами вірусів грипу та простого герпесу, знижуючи вірусне навантаження у слині на понад 95%. Розробка може стати новим способом стримування інфекцій, особливо в умовах недостатньої вакцинації.
Дослідження було опубліковане в Molecular Therapy.
Читайте також: Арктика втрачає свою роль в боротьбі з кліматичними змінами через потепління: в чому причина
Ні для кого не секрет, що сезонні епідемії грипу відбуваються щороку, а вірус герпесу 1-го типу (HSV-1), який інфікує понад дві третини населення світу, є основною причиною інфекційної сліпоти в західних країнах.
Водночас показники вакцинації від грипу доволі низькі, а проти HSV-1 взагалі немає вакцини. Це змушує вчених шукати інші підходи для зменшення шкоди від них.
І ось команда дослідників з Університету Пенсільванії у співпраці з колегами з Фінляндії випробувала здатність жувальної гумки, виготовленої з гіацинтових бобів (Lablab purpureus), які природним чином містять противірусний білок-пастку (FRIL) — для нейтралізації двох вірусів простого герпесу (HSV-1 і HSV-2) і двох штамів грипу A (H1N1 і H3N2).
Як працює ця жуйка:
Вчені визначили, що двограмової таблетки з 40 міліграмами бобів було достатньо для зниження вірусного навантаження більш ніж на 95%. Це зниження, схоже на те, що вони бачили у своєму дослідженні SARS-CoV-2.
У цій роботі дослідники спиралися на свій попередній експеримент з аналогічною жуйкою. Тоді вони змогли зменшити кількість вірусу SARS-CoV-2 у слині та зразках мазків пацієнтів із COVID-19 на більш ніж 95%.
Також раніше було доведено, що бобовий порошок ефективно нейтралізує H5N1 і H7N9 — два штами грипу А, які, як відомо, викликають пташиний грип. Зараз дослідники намагаються перевірити його використання в кормах для птахів.
“Контроль за передачею вірусів залишається головною глобальною проблемою. Противірусний білок широкого спектра дії (FRIL), присутній у натуральному харчовому продукті (бобовий порошок) для нейтралізації не лише вірусів людського грипу, але й пташиного (пташиного) грипу, є своєчасною інновацією для запобігання зараженню та передачі”, — каже професор Школи стоматологічної медицини Університету Пенсільванії Генрі Деніел.
Навіщо це потрібно:
Міжнародна група вчених з Китаю , Австралії , Італії та Нідерландів дійшла висновку, що давній…
Міжнародна команда астрофізиків зробила прорив у розумінні того, як надмасивні чорні діри впливають на навколишнє…
Lifecell наразі пропонує три бюджетні варіанти, які можуть суттєво зекономити кошти українців.
Історично українські міста та села були центрами активної торгівлі, де купці і ремісники грали ключову…
Китай запустив перші елементи космічного дата-центру з штучним інтелектом.
За даними геофізиків, упродовж понеділка, 19 травня, очікується магнітна буря середньої інтенсивності.