Команда науковців з Університету Осаки в Японії та Університету Діпонегоро в Індонезії об’єднала органічну анатомію тарганів, відточену мільйонами років еволюції для навігації в обмеженому просторі та екстремальних середовищах, та високотехнологічні пристрої.
Про це пише Science Alert.
Так, вчені припустили, що саме з тарганів можуть вийти найкращі кіборги.
“Створення функціонуючого робота в невеликих масштабах є складним завданням; ми хотіли обійти цю перешкоду, зберігши все просто. Просто прикріплюючи електронні пристрої до комах, ми можемо економити час на розробці роботів та зосередитися на досягненні наших цілей”, — каже провідний автор Мохаммад Аріянто, інженер-механік з Університету Діпонегоро.
Отож, замість того, щоб починати з нуля, команда вирішила побачити, чи можна на мадагаскарських шиплячих тарганів ( Gromphadorhina portentosa ) встановити датчики , які виявляють рух, перешкоди, вологість, температуру та інші дані, а також імплантувати електроди на антени та тіло, які можна використовувати для керування комахою.
Вся система називається «біогібридною навігаційною системою на основі поведінки (BIOBBN)», і вона заснована на програмуванні «досягти, щоб уникнути», яке передбачає досягнення певного місця , уникаючи будь-яких перешкод, що виникають на шляху.
BIOBBN має два алгоритми навігації: один для простих середовищ, а інший для більш складних ситуацій.
«Перша навігаційна система могла використовувати громіздкіший і важчий електронний рюкзак, тоді як друга потребувала більш компактного та легшого, щоб забезпечити її складну навігацію на місцевості», – пишуть автори .
Коли вчені випробували таргвнів на смузі перешкод, всипаній піском, камінням і деревом, то виявилось, що вони досягли своєї мети. При цьому навігаційні команди використовувалися економно, а тваринам здебільшого дозволяли самостійно знаходити шлях, уникаючи або долаючи перешкоди та виправляючись, коли все йшло не так.
Автори сподіваються, що таких жуків-роботів в майбутньому можна буде використовувати для огляду небезпечних уламків, що залишилися після війни та стихійних лих, і навіть для виявлення тих, хто вижив, і рятувальників, які потрапили в біду. Ще б пак, тільки вони зможуть дістатись до місць, непридатних для людей. Мається на увазі вузькі труби будівель, глибокі підземні тунелі та чутливі об’єкти культурної спадщини.
Це відкриття дає нові уявлення про глибоководні екосистеми та їхніх незвичайних мешканців.
Дотримуючись лише однієї поради, кожен зможе приготувати каву, яка за смаком не поступатиметься напою з…
Подальші дослідження можуть дати більше відповідей про зв’язок міста з фараонами та можливу причину його…
Проєкт, який розробляли ще з 2019 року, реалізували на території, непридатній для іншого використання.
Учені планують посилити спостереження, аби оцінити вплив американської норки на локальну фауну.
Керуй текстом сам!