Categories: Новини

Вчені розкрили таємницю, чому дощові черв’яки виповзають на поверхню під час дощу

Не секрет, що під час дощу дощові черв’яки часто виходять на поверхню. Багато хто задається питанням: чому ж вони залишають свої затишні нори, коли йде дощ? Нове дослідження, проведене вченими, нарешті пролило світло на цю цікаву поведінку, повідомляє  Live Science.

Чому черв’яки покидають свої нори?

Дослідники з Університету Вісконсин-Медісон стверджують, що деякі люди вважають, що черв’яки виповзають на поверхню, щоб уникнути затоплення. Проте, як зазначає Теа Вітман, ґрунтознавець цього університету, справа в тому, що черв’яки не дихають, як люди, адже у них немає легенів.

Кевін Батт, еколог з Університету Центрального Ланкаширу в Англії, пояснив, що дощові черв’яки здатні поглинати кисень через свою шкіру, і можуть робити це як з води, так і з повітря. Дослідження ще у 1956 році показали, що деякі види черв’яків можуть виживати у повністю насичених водою ґрунтах протягом 31-50 тижнів.

Рівень кисню і поведінка черв’яків

У 2008 році нові дослідження показали, що рівень споживання кисню може впливати на те, чому деякі черв’яки вилазять на поверхню під час дощу. За словами Вітман, види, які потребують вищого рівня кисню, частіше покидають свої нори у дощову погоду. У той же час ті види, яким не потрібен високий рівень кисню, залишаються під землею.

Вчені дійшли висновку, що деякі види черв’яків чутливі до низького рівня кисню і можуть з більшим імовірністю виходити на поверхню під час сильного дощу, в той час, як інші черв’яки можуть комфортно залишатися під землею.

Хижаки і природні інстинкти

Ще одна популярна теорія говорить про те, що черв’яки сприймають вібрації дощу як сигнал про загрозу, що наближається, наприклад, із боку кротів. Але Батт зауважує, що ця ідея може бути малоймовірною, оскільки вібрації від дії крота не є ритмічними, а це вимагає від черв’яків вміння розрізняти ці два джерела вібрацій.

Вплив дощової води

Ще одне пояснення полягає в тому, що дощова вода може завдати шкоди черв’якам, наприклад, якщо вона кисла чи містить небезпечні хімікати, такі як важкі метали. Однак дослідження 2008 року не підтвердили цю гіпотезу, виявивши, що шкідливі речовини в дощовій воді не впливають на поведінку черв’яків.

Крім того, вчені іноді використовують розчини гірчичного порошку та води, щоб стимулювати черв’яків до виповзання на поверхню для збору та дослідження.

Швидкість руху черв’яків

Вважається, що головною причинною поведінки дощових черв’яків під час опадів є бажання швидше переміщуватися по вологій поверхні землі замість того, щоб повільно рити ґрунт, як вони зазвичай роблять.

Цікаво, що це пояснення може також бути причиною, чому певні види птахів та рептилій використовують ритмічні звуки на поверхні ґрунту, щоб виманити черв’яків.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Зміна клімату може спровокувати нову катастрофу: серед країн, які під загрозою — Росія

Глобальна зміна клімату загрожує вулканічною активністю, яка може вразити Росію та інші регіони. Вчені передбачають…

5 години ago

Витік фото у мережу розкрив всі відтінки нових iPhone 17 та iPhone 17 Air

Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…

1 день ago

В Україні знайшли стародавні артефакти

У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.

1 день ago

В Україні податкова служба перевіряє рахунки і вимагає пояснити джерела доходів: подробиці

Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…

2 дні ago

На глибині 8000 метрів в океані виявили активного хижака, який змінює уявлення про глибоководні екосистеми

Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…

2 дні ago

Київстар анонсував запуск супутникового зв’язка Starlink для українських смартфонів

Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.

2 дні ago