Фото - freepik
В ніч на 22 квітня небо подарує українцям справжнє космічне шоу — зорепад Ліриди, один із найстаріших відомих метеорних дощів. І хоч пік зорепаду припадає на ніч із 21 на 22 квітня, але метеори можна буде спостерігати до 25 квітня.
Дослідники NASA повідомляють, що з 22:30 21 квітня до сходу сонця 22 квітня зорепад досягне свого максимуму. За словами вчених, найкраще це явище можна буде роздивитися у північній півкулі, де розташована й Україна. У піковий період очікується до 15 метеорів на годину.
Читайте також: Магнітні бурі б’ють з новою силою: вчені 21 квітня прогнозують космічну лихоманку
Ліриди — залишки хвоста комети Тетчер (C/1861 G1), яка пролітає поблизу Землі лише раз на 415 років. Потрапляючи в атмосферу, частинки пилу згоряють, залишаючи за собою яскраві сліди в небі.
Цей метеорний потік відомий щонайменше понад 2700 років — згадки про нього з’являються ще у китайських хроніках 687 року до н.е.
Варто зазначити, що цієї ночі Місяць буде у фазі спаду, тому його світло майже не заважатиме спостереженню. Разом з тим, зорепад Ліриди найкраще спостерігати вночі та перед світанком, подалі від міського освітлення.
У правильній локації можна буде побачити в середньому 10–20 метеорів на годину. Метеори “вилітатимуть” із сузір’я Ліри, неподалік яскравої зірки Веги, але спостерігати їх можна буде по всьому небу.
Ліриди — один із небагатьох зорепадів, який можна побачити без телескопа, навіть у середніх широтах.
Нагадаємо, у 2024-у році можна було побачити суперповні, зорепади, а зростання сонячної активності призведе до збільшення кількості та інтенсивності північних сяйв. Можна також було спостерігати парад планет і “засікти” Міжнародну космічну станцію, яка проходить над вами.
Це відкриття додає вагомих аргументів на користь гіпотези, що Марс колись мав умови, потенційно сприятливі…
Фізики навчилися вимірювати час без годинника.
Користувачі Meta можуть тепер покладатися тільки на власні інструменти компанії для роботи з ШІ в…
Результати дослідження вказали на необхідність посилення контролю за розведенням і випуском фазанів, а також впровадження…
На Касовій горі у Бурштинській громаді муфлони потоваришували з самицею коня Пржевальського.
Телевізори LG отримають здатність розпізнавати емоції глядачів завдяки новій AI-технології.