В ніч на 22 квітня Ліриди малюватимуть вогняні дуги в небі: що відомо про феєричне космічне явище
В ніч на 22 квітня небо подарує українцям справжнє космічне шоу — зорепад Ліриди, один із найстаріших відомих метеорних дощів. І хоч пік зорепаду припадає на ніч із 21 на 22 квітня, але метеори можна буде спостерігати до 25 квітня.
Дослідники NASA повідомляють, що з 22:30 21 квітня до сходу сонця 22 квітня зорепад досягне свого максимуму. За словами вчених, найкраще це явище можна буде роздивитися у північній півкулі, де розташована й Україна. У піковий період очікується до 15 метеорів на годину.
Читайте також: Магнітні бурі б’ють з новою силою: вчені 21 квітня прогнозують космічну лихоманку
Ліриди — залишки хвоста комети Тетчер (C/1861 G1), яка пролітає поблизу Землі лише раз на 415 років. Потрапляючи в атмосферу, частинки пилу згоряють, залишаючи за собою яскраві сліди в небі.
Цей метеорний потік відомий щонайменше понад 2700 років — згадки про нього з’являються ще у китайських хроніках 687 року до н.е.
Варто зазначити, що цієї ночі Місяць буде у фазі спаду, тому його світло майже не заважатиме спостереженню. Разом з тим, зорепад Ліриди найкраще спостерігати вночі та перед світанком, подалі від міського освітлення.
У правильній локації можна буде побачити в середньому 10–20 метеорів на годину. Метеори “вилітатимуть” із сузір’я Ліри, неподалік яскравої зірки Веги, але спостерігати їх можна буде по всьому небу.
Ліриди — один із небагатьох зорепадів, який можна побачити без телескопа, навіть у середніх широтах.
Нагадаємо, у 2024-у році можна було побачити суперповні, зорепади, а зростання сонячної активності призведе до збільшення кількості та інтенсивності північних сяйв. Можна також було спостерігати парад планет і “засікти” Міжнародну космічну станцію, яка проходить над вами.