Фото: Haifa University
Нещодавно група археологів виявила справжній скарб стародавніх монет у Йорданській долині, що проливає світло на одну з ключових епох у єврейській історії. Ці монети були викарбувані за часів царя Олександра Янная, який правив у період з 104 по 76 роки до н.е. У загальному, археологи знайшли 160 монет, про що повідомляє Arkeonews.
Монети були виявлені на стародавній стоянці, розташованій вздовж важливого торгового шляху до цитаделі Александріон. Цей шлях використовувався не лише для обміну товарів, а й для туристичних подорожей. Згідно з дослідженнями, монети були викарбувані в 80-79 роках до н.е., а це означає, що вони датуються 25-м роком правління Янная. На аверсі монет зображена восьмикутна зірка з написом арамейською мовою: “Цар Олександр, 25-й рік”. А ось на реверсі можна побачити якір з написами грецькою.
Такі великі колекції монет є надзвичайною рідкістю, тому знайдений археологами скарб став особливим відкриттям. Доктор Шай Бара, співробітник Інституту археології імені Зінмана, підкреслює, що монети були виявлені в невеликому мішечку з органічного матеріалу, який, на жаль, розклалося за часом.
Олександр Яннай, до речі, був правнуком Маттафії, який зіграв важливу роль у повстанні, що призвело до очищення єврейського храму і встановлення свята Ханука. Його фортеця, на жаль, була зруйнована в період єврейського повстання (66-74 роки н.е.).
Ця знахідка не лише доповнює знання про історію, але й відкриває нові горизонти для вивчення культурних та економічних практик того часу.
Американське космічне агентство заявило, що занепокоєння Гокінга мають під собою реальні підстави і ситуація з…
Мобільний оператор lifecell оголосив про старт акції "Своя SIM", яка дозволяє користувачам, що змінюють оператора,…
Вчені дійшли висновку, що вища на зріст дитина має більше шансів на академічний і кар’єрний…
Фотонний радар на базі ШІ може суттєво змінити підходи до боротьби з дронами, особливо в…
Україна під сильною та затяжною магнітною бурею.
Відкриття вчених не лише ставить крапку у давній математичній суперечці, а й відкриває нові можливості…