Categories: Наука

Археологи знайшли 7000-річну глиняну голову, яка нагадує прибульця

Кувейтсько-польська команда археологів зробила приголомшливу знахідку під час розкопок в поселенні кам’яного віку – вони натрапили на таємничу статую, що нагадує інопланетянина, повідомляє  Daily Mail.

Це цікаво: Японські науковці створюють вакцину проти старіння

Дивовижна знахідка

Ця голова, якій близько 7000 років, стала для археологів справжнім сюрпризом. Схоже, що моделлю стародавнього скульптора був саме інопланетянин. Дослідники виявили артефакт під час розкопок на археологічній ділянці Бахра 1. Команда описала глиняну голову як «маленьку, майстерно виготовлену з розкосими очима, плоским носом та подовженим черепом». Такі незвичайні скульптурні образи мали своє поширення в давній Месопотамії, але це перша така знахідка в районі Перської затоки.

Коментарі дослідників

«Виявлення статуетки стало повною несподіванкою для всієї команди», – зазначила керівниця експедиції Агнешка Шимчак з Варшавського університету. Вона додала, що «це була перша така знахідка не лише серед понад 1500 невеликих артефактів з ділянки Бахра 1, а й загалом у регіоні Перської затоки».

Фото: CAS UW/SWNS

Що ще відомо про дивну голову?

Протягом 15 років команда проводить розкопки одного з найдавніших поселень Аравійського півострова, яке існувало у 5500-4900 роках до нашої ери. Дослідники повідомили, що цей артефакт є типовим для убейдської культури, що розвинулася в Месопотамії.

Професор Петро Білицький із Центру середземноморської археології Варшавського університету зазначив: «Наявність цієї фігурки на нашому об’єкті порушує гостро цікаві питання про її призначення і символічне, а можливо, й ритуальне значення, яке вона мала для спільноти, що тут мешкала».

Відкриття кераміки

Від початку розкопок в Бахра 1 учені виявили два типи кераміки. Зокрема, імпортну, що пов’язана з культурою убейдів, та іншу, так звану грубу червону кераміку, зразки якої раніше вже знаходили на Аравійському півострові. Кераміка другого типу протягом тривалого часу вважалася місцевим продуктом, проте досі не було жодних даних щодо конкретних місць її виробництва, розповіло видання Daily Mail.

Читайте також: Вчені відкрили нову групу крові, розгадавши таємницю 50-річної давності

Ключове відкриття

Отже, ключовим відкриттям команди стала необпалена глиняна посудина, яка підтвердила, що Бахра 1 є найдавнішим відомим місцем виробництва кераміки в регіоні Перської затоки. Ці знахідки обіцяють суттєво змінити наші уявлення про культурне та соціальне життя людей, які населяли цю територію тисячоліття тому.

Aleksandr V.

Recent Posts

Археологи зробили відкриття, яке змінює уявлення про цивілізацію майя: в Тікалі виявили вівтар “чужої” культури

Знахідка свідчить про вплив потужної культури Теотіуакан на місто майя ще 1700 років тому.

42 хвилини ago

Київстар, Vodafone чи Lifecell: хто став лідером березневої міграції абонентів після підвищення тарифів

Після нещодавнього підвищення тарифів українці почали масово змінювати мобільного оператора.

5 години ago

Українські прізвища, що вказують на аристократичне походження: перевірте своє у списку

Деякі українські прізвища можуть вказувати на аристократичне або шляхетське походження.

6 години ago

Надзвичайно потужна магнітна буря: вчені дали прогноз активності Сонця на 16 квітня

Підвищену геомагнітну активність спровокували два сильні викиди корональної маси.

7 години ago

Небезпечне мистецтво: вчені виявили на давній масці в Саккарі сліди рідкісного токсичного пігменту

За словами вчених, для таких артефактів греко-римського періоду це велика рідкість.

8 години ago