Джерело: Mark Witton
У кар’єрі на півдні Англії палеонтологи зробили справжній прорив: вони виявили найбільший в історії Великої Британії ланцюжок слідів динозаврів. Величезні відбитки лап давніх рептилій, залишені близько 166 мільйонів років тому, займали велику площу вапнякової підлоги. Про це повідомляє BBC.
Вчені змогли ідентифікувати сліди двоїх видів динозаврів: довгошиїх зауроподів, схожих на бронтозаврів, та менших хижих мегалозаврів. Відбитки лап цих велетнів вражають своїми розмірами і відкривають вченим унікальну можливість відтворити картину життя динозаврів у давнину.
«Це дійсно унікальна знахідка», — зазначила професор Кірсті Едгар, учасниця експедиції. «Ми можемо буквально бачити, як ці давні тварини пересувалися, які сліди залишали і як вони взаємодіяли одне з одним». Таким чином, палеонтологи здобули безцінні дані про поведінку цих стародавніх істот.
На думку вчених, сліди вдалося зберегти завдяки особливим геологічним умовам, які існували в той час. Найімовірніше, динозаври залишили свій відбиток на м’якому мулистому дні стародавньої водойми, яка згодом затверділа, зберігши ці таємничі артефакти на мільйони років.
Це відкриття дає вченим шанс отримати нові дані про життя динозаврів, їхню поведінку та середовище проживання. Дослідники планують продовжити вивчення цієї території, сподіваючись на нові знахідки, які допоможуть розкрити таємниці стародавнього світу.
Для всіх шанувальників палеонтології ця подія стане справжнім подарунком. На каналі BBC Two буде показано документальний фільм про розкопки, що дозволить глядачам зануритися в захопливий світ динозаврів.
Не пропустіть унікальну можливість дізнатися більше про життя цих дивовижних істот, адже їхні сліди, знайдені в Англії, здатні розкрити багато таємниць стародавнього світу.
Мобільний оператор lifecell оголосив про старт акції "Своя SIM", яка дозволяє користувачам, що змінюють оператора,…
Вчені дійшли висновку, що вища на зріст дитина має більше шансів на академічний і кар’єрний…
Фотонний радар на базі ШІ може суттєво змінити підходи до боротьби з дронами, особливо в…
Україна під сильною та затяжною магнітною бурею.
Відкриття вчених не лише ставить крапку у давній математичній суперечці, а й відкриває нові можливості…
Група археологів із Угорського національного музею в Будапешті оголосила про сенсаційну знахідку на пагорбі Шомло…