Унікальні і раніше невідомі історичні документи Пилипа Орлика знайшли в закордонних архівах

Фото: Facebook Andrij Sybiha

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга поділився захоплюючими новинами: в рамках проєкту МЗС “Резиденція Пилипа Орлика. Віднайдення історії України в архівах світу” вдалось знайти “унікальні й раніше невідомі історичні документи”, пов’язані зі знаменитим гетьманом Пилипом Орликом.

“Знайдено унікальні й раніше невідомі історичні документи: перше досьє Пилипа Орлика, листи українського гетьмана та його родини, а також шведських королів. Особливо вражає віднайдений лист Пилипа Орлика до султана Махмуда I із закликом до звільнення України від Росії та її проголошення як незалежної держави,” – зазначив Сибіга на своїй сторінці у Facebook.

Унікальні знахідки з історії України

За словами міністра, саме ці унікальні знахідки є результатом багаторічної праці українських істориків: Олександра Середи, Олега Однороженка, Марини Траттнер, Наталії Дробязко та Марини Хармак. Вчені опрацювали близько 2500 архівних справ з історичних архівів і бібліотек Литви, 600 архівних сторінок шістьма мовами з Державного архіву Швеції, а також більше 2200 документів з архівів Туреччини та Болгарії.

Відновлення історії та її значення

Сибіга підкреслив, що досліджуючи раніше невідомі сторінки нашої історії, вчені “Резиденції Орлика” відновлюють справжню роль України в ключових історичних процесах. “Українці, світ та наші міжнародні партнери мають чути і знати про це, щоб розуміти справжній внесок нашої держави у спільну європейську історію”, – зазначив міністр.

Міністр також нагадав, що Україна була вирішальним фактором у багатьох перемогах на захисті Європи, і відновлення історичної справедливості є непересічним завданням нашої держави та суспільства в цілому.

Можливість віднайти такі важливі документи відкриває нові горизонти для дослідження української історії та її ролі у світовій спільноті. Це свідчить про невичерпний потенціал архівних матеріалів, які чекають на своє дослідження, і надію, що вчені продовжать свою працю, розкриваючи нові грані нашого минулого.

Читайте також