Фото: OMU
Археологи розпочали масштабні розкопки, щоб виявити стародавнє місто Севастополіс, яке сховане під сучасним поселенням Сулусарай у Туреччині. Це місце, яке колись було важливим центром торгівлі та культури, планують ретельно дослідити, аби розкрити його історичне значення.
Севастополіс, розташований у турецькій провінції Токат, відігравав важливу роль в елліністичну, римську та візантійську епохи. Місто, яке розташоване на життєво важливому торгівельному шляху, з’єднувало Тавіум із Себастією та мало сполучення з Кесарією. Хоча точну дату його заснування ще потрібно встановити, напис свідчить, що Севастополіс отримав статус поліса за часів імператора Траяна (98-117 рр. н.е.).
Попередні дослідження розпочались ще у 1987 році під керівництвом Дирекції музею Токата. Пізніше, у 2010 році, розкопки відновили під керівництвом французької команди, а з 2013 по 2018 рік керував ними Шенґюль Ділек Фул. Остання фаза зосереджена на римській лазні та візантійській церкві.
Проте вже під час попередніх розкопок були виявлені цікаві знахідки, такі як написи, які свідчать про існування інших споруд, включаючи храми, гімназію, стадіон та агору, пише Heritage Daily.
Однією з головних проблем, з якою зустрічаються археологи, є те, що місто розташоване під сучасним поселенням Сулусарай. Доктор Акін Темюр з Університету Ондокуз Маїс (OMU) зазначив, що для продовження розкопок потрібна масштабна робота. Дослідники стикаються з необхідністю зносити сучасні будівлі, що вимагає активної співпраці між місцевою владою та бізнесом.
Ще однією складністю є глибокий шар мулу, що накопичився від річки Чекерек, який приховує останки під 10-метровим шаром ґрунту. Темюр додав, що хоча фінансування вже було надано від Спеціальної адміністрації та Міністерства культури, необхідні додаткові ресурси, щоб забезпечити повне розкриття та збереження об’єкта.
Цей проєкт має величезний потенціал як для академічного світу, так і для розвитку регіонального туризму. Вивчаючи Севастополіс, дослідники зможуть поглибити своє сприйняття стародавніх цивілізацій, а сам об’єкт може стати цінною культурною пам’яткою для всіх охочих дослідити історію.
Новий, поки що не названий смартфон, буде орієнтований на бюджетний сегмент і оснащений камерою із…
Це одна з наймасштабніших метеоритних знахідок у Європі — і вона відкриває нову сторінку в…
У матеріалі — покрокова інструкція, як безпечно повернути смартфону стабільну зарядку, звільнивши його від пилу.
Дослідники сподіваються, що ці нові знання допоможуть прогнозувати появу феномену у просторі та часі, а…
В Україні презентували новітній бойовий лазер "Тризуб".
Автори дослідження відзначають, що знайти життя на Титані - як шукати голку в стозі сіна,…