Categories: Техніка

Назвали топ-5 трендів у сучасних смартфонах, які ніхто не просив

Сучасні технології смартфонів розвиваються з неймовірною швидкістю, проте не всі нововведення дійсно приносять користь користувачам. Деколи виробники намагаються вразити публіку новими фішками, але багато з них виявляються зайвими або навіть шкідливими. Відомий ресурс MakeUseOf виділив п’ять найгірших трендів у світі смартфонів, які варто відправити у минуле.

Читайте також: Найдешевші тарифні плани від Київстар, Vodafone та lifecell: що потрапило у бюджетні пропозиції

Усюдисущий штучний інтелект

Штучний інтелект став лейтмотивом 2025 року, але чи дійсно він настільки необхідний у смартфонах? Наприклад, у новій серії Samsung Galaxy S25 відсутні істотні оновлення в порівнянні з S24, а основні зміни стосуються лише нових функцій на основі штучного інтелекту. А в iPhone, хоча функція Magic Eraser дійсно корисна, багато інших можливостей виглядають досить марними. Своїм досвідом поділилися навіть користувачі, які далеко не є технічними фанами – вони зазвичай не використовують ці нововведення.

Все більші дисплеї

Яким би великим не був ваш розмір рук, працювати з величезним смартфоном все одно незручно. Проте виробники не зупиняються на досягнутому і продовжують збільшувати розміри екранів. Справжнім шоком став ASUS Zenfone 11 Ultra, в якого 6,9-дюймовий дисплей замість 5,9-дюймового у попередньої моделі. І хоча Google та Apple ще пропонують “компактні” моделі з дисплеями 6,3 дюйма, навіть вони виглядають занадто великими. Багато хто починає сумувати за iPhone Mini.

Скляні задні панелі

Використання скла в конструкції смартфонів робить їх більш вразливими до пошкоджень і додає зайву вагу. Натомість металевий корпус не тільки виглядає стильно, але і потенційно збільшує довговічність пристрою. Проте він ускладнює бездротову зарядку. Оптимальним варіантом може стати якісно перероблений пластик, що легший, менш крихкий і має преміальний вигляд, якщо виконаний правильно.

Надмірна кількість камер

Деякі виробники прагнуть вразити покупців, вмонтувавши по три-чотири камери навіть у бюджетні моделі. Але більше камер не завжди гарантує кращу якість зйомки. Часто додаткові модулі, такі як 2-мегапіксельний макрооб’єктив, просто не справляються з покладеними на них завданнями. Набагато краще мати одну або дві дійсно якісні камери, як, наприклад, у продукції Apple, яка фокусується на якості, а не на кількості.

Занадто тонкі рамки

Прагнення до максимально тонких рамок може мати свої негативні наслідки. Чи дійсно це потрібно? Телефони з OLED-екранами та темним режимом можуть виглядати привабливо навіть з невеликими рамками. Не можна забувати про неудачний експеримент Samsung з Galaxy S7 Edge, де вигнуті екрани призводили до випадкових натискань та дорожчого ремонту. Якщо тенденція до мінімалізму поверне нас до подібних експериментів, краще залишити цей тренд у минулому.

Також читайте: Легкий спосіб виміряти зріст за допомогою iPhone: покрокова інструкція

Отже, варто звернути увагу на ті зміни, які дійсно приносять користь, а ті тренди, що завдають незручності, залишити поза увагою. Час переглянути підходи до дизайну та функціоналу смартфонів, адже потреби користувачів завжди мають бути в пріоритеті.

Aleksandr V.

Recent Posts

Київстар з 1 серпня змінює умови популярного тарифу: що потрібно знати абонентам

Київстар оголосив про зміни в умовах популярного тарифного плану. Дізнайтеся, що змінилося та як це…

6 години ago

Якщо у вас таке прізвище — ваші предки мали особливий стиль в одязі: перевірте своє у списку

Прізвище — це не лише формальність у документах, а справжній слід з минулого, що може…

6 години ago

Мобільний оператор Vodafone відкрив доступ поліції: тепер швидко зможуть знайти будь-кого

Vodafone забезпечив поліцію доступом до даних, що дозволить швидше знаходити людей у екстрених ситуаціях.

10 години ago

Сильна магнітна буря накриє Україну: прогноз на 27 липня

У неділю, 27 липня 2025 року, на Землі очікується магнітна буря високої сили. Згідно з…

12 години ago

На дні Каховського водосховища знайдено небезпечні забруднювачі, які загрожують рослинам і тваринам

На дні колишнього Каховського водосховища виявлені небезпечні забруднення, які можуть мати негативний вплив на рослини…

1 день ago

Cмартфон розряджається вночі: яка причина і як це зупинити

Дізнайтеся, чому ваш смартфон розряджається вночі та знайдіть ефективні способи для вирішення цієї проблеми.

1 день ago