Фото - NASA
Телескоп Джеймса Вебба здійснив нове вражаюче спостереження, зафіксувавши об’єкт Гербіга-Аро HH 49/50, відомий як “космічний торнадо”. Це зображення дало відповідь на загадку, яка цікавила астрономів майже 20 років.
Про це повідомляє Popular Science.
Відомо, що об’єкт Гербіга-Аро HH 49/50 вперше був виявлений у 2006 році телескопом “Спітцер”. Він розташований приблизно за 625 світлових років від Землі в сузір’ї Хамелеона і відомий як “космічний торнадо”.
І от завдяки високій роздільній здатності телескопа Джеймса Вебба, астрономи отримали детальні зображення HH 49/50, що допомогло розгадати таємницю його структури та природи, яка залишалася нерозкритою майже два десятиліття.
Вчені зазначили, що об’єкти Гербіга-Аро, до яких належить загадковий “космічний торнадо” HH 49/50, утворюються лише за особливих умов. Так, вони утворюються після того, як високоенергетичні струмені пролітають на величезних швидкостях кілька світлових років і стикаються з ділянками більш щільної матерії. Ці об’єкти існують упродовж мільйонів років, поступово змінюючи свою структуру.
Зображення HH 49/50, яке зробив телескоп Вебба, є одним з найкращих серед об’єктів Гербіга-Аро. На ньому помітні закручені струменеві потоки, які, за оцінками вчених, віддаляються від нас зі швидкістю від 96 до 305 кілометрів на годину. Вони складаються з розпечених молекул монооксиду вуглецю і водню, а також високоенергетичних космічних пилинок.
Джерелом “вихору”, ймовірно, є протозоря як Cederblad 110 IRS4. Її можна побачити у правому нижньому куті зображення. Протозоря розташована на відстані близько 1,5 світлових років від HH 49/50. Вік Cederblad 110 IRS не перевищує одного мільйона років і вона перебуває на піковій стадії набору маси.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…