Фото - NASA
Телескоп Джеймса Вебба здійснив нове вражаюче спостереження, зафіксувавши об’єкт Гербіга-Аро HH 49/50, відомий як “космічний торнадо”. Це зображення дало відповідь на загадку, яка цікавила астрономів майже 20 років.
Про це повідомляє Popular Science.
Відомо, що об’єкт Гербіга-Аро HH 49/50 вперше був виявлений у 2006 році телескопом “Спітцер”. Він розташований приблизно за 625 світлових років від Землі в сузір’ї Хамелеона і відомий як “космічний торнадо”.
І от завдяки високій роздільній здатності телескопа Джеймса Вебба, астрономи отримали детальні зображення HH 49/50, що допомогло розгадати таємницю його структури та природи, яка залишалася нерозкритою майже два десятиліття.
Вчені зазначили, що об’єкти Гербіга-Аро, до яких належить загадковий “космічний торнадо” HH 49/50, утворюються лише за особливих умов. Так, вони утворюються після того, як високоенергетичні струмені пролітають на величезних швидкостях кілька світлових років і стикаються з ділянками більш щільної матерії. Ці об’єкти існують упродовж мільйонів років, поступово змінюючи свою структуру.
Зображення HH 49/50, яке зробив телескоп Вебба, є одним з найкращих серед об’єктів Гербіга-Аро. На ньому помітні закручені струменеві потоки, які, за оцінками вчених, віддаляються від нас зі швидкістю від 96 до 305 кілометрів на годину. Вони складаються з розпечених молекул монооксиду вуглецю і водню, а також високоенергетичних космічних пилинок.
Джерелом “вихору”, ймовірно, є протозоря як Cederblad 110 IRS4. Її можна побачити у правому нижньому куті зображення. Протозоря розташована на відстані близько 1,5 світлових років від HH 49/50. Вік Cederblad 110 IRS не перевищує одного мільйона років і вона перебуває на піковій стадії набору маси.
Розгадка незвичайного явища виявилася несподівано простою - і надзвичайно показовою для розуміння змін у довкіллі.
Компанія Microsoft офіційно представила новий ультратонкий ноутбук, який позиціонується як прямий конкурент MacBook Air від…
Вчені кажуть, що особливо складна ситуація — в аграрних регіонах Польщі та України, де посуха…
Мобільні оператори час від часу змінюють умови своїх тарифних планів, однак абоненти не завжди знають…
Здавалося б, напрямок запуску ракети - справа виключно техніки. Але насправді за цим вибором стоять…
Все частіше абоненти в Україні бачать на екранах своїх смартфонів індикатор "Е". Він означає, що…