Categories: Новини

Танення льодовиків призвело до відкриття доісторичного лісу, зниклого майже 6000 років тому

Танення льодовиків в екосистемі Великого Єллоустона відкриває нові горизонти для дослідження. Нещодавно вчені виявили залишки давнього лісу, який понад 6000 років тому покривав плато Ведмежий Зуб у Скелястих горах. Це відкриття свідчить про зміни, що сталися в регіоні, і, врешті-решт, вплинули на його екосистему, пише IFLScience.

Дослідження вчених з Університету штату Монтана

Команда дослідників з Університету штату Монтана вивчила залишки зрілого лісу, що складається переважно з білої сосни. Цей ліс виник на висоті 3091 метра, приблизно на 180 метрів вище сьогоднішньої лінії дерев, що вказує на те, що у минулому умови для росту були значно сприятливішими. Лінія лісу залежить від висоти, де кліматичні умови стають занадто суворими для дерев.

Серед статистики, що вивчалась, виявлено, що підвищення температури може подовжити вегетаційний період, зменшити екологічний стрес і дозволити лісу розширитися вгору. В той же час, охолодження скорочує вегетаційний період та збільшує стрес від морозу, змушуючи ліс відступати вниз.

Вплив кліматичних змін на екосистему

Цікаво, що, за даними дослідників, раніше лінія лісу на плато Біртус була вищою, що свідчить про більш теплі умови, які там панували. Вони вважають, що дерева могли процвітати в період, коли середні температури теплого сезону (з травня по жовтень) складали близько 6,2 °C, що щонайменше відповідає показникам середини-кінця 20-го століття.

За оцінками вчених, ліс почав «вмирати» приблизно 5500 років тому, ймовірно, через різке падіння температури, яке, в свою чергу, було зумовлене вулканічною активністю в Північній півкулі. Це призвело до подальшого охолодження і, врешті-решт, до занепаду лісу. Співавтор дослідження Девід МакВеті зазначив:

«Це досить різке свідчення зміни екосистеми через потепління температури. Це дивовижна історія про те, наскільки динамічні ці системи».

Рідкісне відкриття для науки

Незважаючи на те, що подібні екосистеми рідко зберігаються протягом тисяч років, ця знайшлася під площею крижаного покриву, а не під активно перемішаним льодовиком. Це дозволяє науковцям сподіватися, що відкриття дасть унікальну можливість дослідити далеке минуле Землі.

МакВеті додає, що більшість довгострокових кліматичних записів і досліджень беруться з Гренландії та Антарктиди, і тому відкриття такого типу в більш низьких широтах є унікальним.

Висновок

Це дослідження дає нам цінну інформацію про те, як екосистеми реагують на зміни клімату. Такі відкриття можуть стати важливим елементом у розумінні того, як минулі кліматичні умови вплинули на природу та можуть вплинути на наше майбутнє. Продовження досліджень у цій області зробить внесок у наше розуміння екологічних змін на Землі.

Aleksandr V.

Recent Posts

Вчені виявили нову карликову планету в Сонячній системі

Астрономи відкрили нову карликову планету 2017 OF201, яка розташована за орбітою Нептуна і має витягнуту…

58 хвилин ago

Науковці відкрили раніше невідомий вид крокодила

Вчені виявили два невідомі раніше види крокодила на Карибах, підкреслюючи важливість збереження їх природного середовища.

1 годину ago

Вперше в історії астрономи розкрили наукові методи пошуку інопланетян

Астрономи вперше розкривають наукові методи пошуку інопланетян, досліджуючи екзопланети та їхні біосигнатури. Відкриття життя може…

2 години ago

Науковці розповіли, чому чоловіки вищі за жінок

Вчені розкрили причини, чому чоловіки вищі за жінок. Виявлено ген SHOX, який впливає на зріст,…

2 години ago

Археологи в Ізраїлі виявили місце першого біблійного дива — перетворення води на вино

В Ізраїлі археологи знайшли місце, де Ісус перетворив воду на вино, виявивши стародавнє селище Хирбет…

3 години ago

Мобільний оператор Lifecell пропонує три пакети послуг за одну оплату

Lifecell пропонує нову акцію: перенесіть номер з іншого оператора і отримайте три пакети послуг, оплативши…

3 години ago