Categories: Новини

Сатурн без кілець: коли можна побачити це дивовижне космічне явище

23 березня 2025 року відбудеться рідкісне астрономічне явище, що дозволить нам побачити Сатурн без його візитівки — знаменитих кілець. В цей день планета опиниться під таким кутом, що кільця просто зникнуть з поля зору.

Цю інформацію повідомляє виданнz IFLScience.

Майбутнє кілець Сатурна

За словами вчених, коли зонд НАСА “Вояджер” вперше пролетів повз газового гіганта, було виявлено, що лід, пил і каміння, з яких складаються кільця, повільно опускаються до планети. Оцінюючи час, який залишився до повного зникнення, одне з досліджень зазначило, що на це може піти ще 300 мільйонів років.

Думка експертів

Джеймс О’Донохью з Центру космічних польотів НАСА висловив думку, що кільця Сатурна можуть бути тимчасовими, і ми пропустимо моменти, коли з’являться нові, величезні кільцеві системи Юпітера, Урана чи Нептуна.

Варто відзначити, що 23 березня 2025 року буде знову відкрита можливість спостерігати кільця Сатурна з боку. Професор астрофізики в Університеті Південного Квінсленду, Джонті Хорнер, пояснив: “Як і Земля, Сатурн переживає пори року, але ці цикли тривають в 29 разів довше”.
Додатково, нахил екватора Сатурна становить 26,7 градуса, у порівнянні з 23,5 градуса для Землі. Таким чином, під час орбіти Сатурна навколо Сонця, він «киває» вгору і вниз, що видно як з Землі, так і з Сонця.

Природа кілець Сатурна

Кільця Сатурна розкидаються на відстані близько 280 000 км від планети, але їхня товщина складає лише десятки метрів. Це і забезпечує можливість спостерігати їх з Землі під правильним кутом. Однак, кожні 13,7-15,7 років, Сатурн перебуває під певним кутом до Землі, і його кільця «зникають» з виду.

Традиційно вчені вважали, що кільцям планети понад 400 мільйонів років, але нові дослідження вказують на те, що їхній вік може сягати до 4,1 мільярда років, що практично дорівнює віку самого Сатурна.

Отже, не проґавте можливість побачити це унікальне явище! 23 березня 2025 року стане чудовою нагодою для всіх вчених, любителів астрономії та звичайних спостерігачів за небом.

Aleksandr V.

Recent Posts

Найдешевші тарифні плани від Київстар, Vodafone та lifecell: що потрапило у бюджетні пропозиції

Досліджуйте найдешевші тарифи від Київстар, Vodafone та lifecell: які послуги входять і чим вони вигідні…

7 години ago

Назвали українські прізвища, які не мають закордонних аналогів: перевірте своє у списку

Відкрийте для себе унікальні українські прізвища, які не мають аналогів в інших країнах. Дослідження мовознавців…

8 години ago

Потужна магнітна буря накрила Україну: скільки днів штормитиме

Магнітна буря охопила Україну, зростаючи до 6 балів. Прогнози вказують на стійкість бурі до 5…

9 години ago

Легкий спосіб виміряти зріст за допомогою iPhone: покрокова інструкція

Дізнайтеся, як легко виміряти зріст людини за допомогою iPhone з LiDAR-сканером. Простий гід у нашій…

21 годину ago

Нирку від свині успішно пересадили ще одній людині

У Массачусетській лікарні успішно виконана пересадка нирки від генетично модифікованої свині 66-річному пацієнту з нирковою…

22 години ago

Інтернет-банк Revolut офіційно в Україні: як зареєструватися через “Дію”

Revolut офіційно запустив послуги в Україні! Тепер реєстрація через "Дію" дозволяє відкривати європейський банківський рахунок…

23 години ago