Categories: Наука

Первістки розумніші за своїх молодших братів і сестер: дослідження вчених

Чому ж саме первістки демонструють кращі результати?

Вчені з університету в Единбурзі провели цікаве дослідження, яке показало, що первістки в багатодітних сім’ях мають вищі розумові здібності у порівнянні зі своїми молодшими братами та сестрами. Продовжуючи дослідження, вчені вирішили з’ясувати, чи пов’язане це з генетикою або вихованням.

Це цікаво: Якими можуть бути чоловіки через 30 років: фото

Для проведення експерименту була проаналізована інформація про п’ять тисяч дітей, що дозволило об’єктивно оцінити їхні здібності. Зокрема, дослідників цікавив словниковий запас, швидкість читання та асоціативні висловлювання на запропоновані картинки. Дослідження проходило регулярно, кожні два роки, починаючи з віку одного року до 14 років.

Результати експерименту вражають

Вже в однорічному віці всіх дітей було помічено, що первістки показують кращі результати в тестах на інтелект. Вони демонстрували вищий рівень IQ, ніж їх молодші брати і сестри. Подальші спостереження показали, що первістки легше справлялися з читанням, правильніше визначали предмети на картинках і успішніше шукали літери на кубиках.

Крім того, вчені звернули увагу на те, що старші діти проявляли більше слухняності і були більш старанними у навчанні, ніж їх молодші родичі. Цікаво, що емоційна підтримка з боку батьків була у всіх дітей на одному рівні, незалежно від порядкового номера.

Не перекладайте все на генетику

Проте, не все так просто. Дослідження виявили й певні мінуси: у первістків частіше спостерігалися проблеми із зором та зайвою вагою. Ці фактори також могли вплинути на результати. Як зазначають автори дослідження, перші діти отримують більше уваги від батьків, тому їх розвиток зазнає більше впливу.

З вищезазначеними дітьми батьки більше займаються активністю, проводять більше часу за спільною діяльністю, як-то читання книг, гри в розвиваючі ігри, малювання, або ж гра на музичних інструментах. На жаль, ця увага може знизитися з приходом молодших дітей, що негативно позначається на їхньому розвитку.

Висновки дослідників

Вчені дійшли висновку, що виховання має значний вплив на інтелектуальний розвиток дітей, а також враховували і інші обставини, такі як стосунки між батьками, здоров’я дітей, фінансове становище сім’ї та допомога родичів. У результаті, важливо розуміти, що розвиток дітей є комплексним процесом, і не варто зводити все до однієї причини – первістки дійсно можуть бути мудрішими, але активність і увага батьків грають не менш важливу роль у цьому.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Найдешевші тарифні плани від Київстар, Vodafone та lifecell: що потрапило у бюджетні пропозиції

Досліджуйте найдешевші тарифи від Київстар, Vodafone та lifecell: які послуги входять і чим вони вигідні…

5 години ago

Назвали українські прізвища, які не мають закордонних аналогів: перевірте своє у списку

Відкрийте для себе унікальні українські прізвища, які не мають аналогів в інших країнах. Дослідження мовознавців…

6 години ago

Потужна магнітна буря накрила Україну: скільки днів штормитиме

Магнітна буря охопила Україну, зростаючи до 6 балів. Прогнози вказують на стійкість бурі до 5…

7 години ago

Легкий спосіб виміряти зріст за допомогою iPhone: покрокова інструкція

Дізнайтеся, як легко виміряти зріст людини за допомогою iPhone з LiDAR-сканером. Простий гід у нашій…

19 години ago

Нирку від свині успішно пересадили ще одній людині

У Массачусетській лікарні успішно виконана пересадка нирки від генетично модифікованої свині 66-річному пацієнту з нирковою…

20 години ago

Інтернет-банк Revolut офіційно в Україні: як зареєструватися через “Дію”

Revolut офіційно запустив послуги в Україні! Тепер реєстрація через "Дію" дозволяє відкривати європейський банківський рахунок…

21 годину ago