Розкрито найбільшу таємницю льодовикового періоду: : чому не всі тварини перетнули Берінгів міст між Америкою та Азією
Нещодавні дослідження пролили світло на таємниці Берінгового мосту, що колись з’єднував Північну Америку та Євразію. Вчені виявили, що болотистий ландшафт цього природного утворення заважав багатьом тваринам мігрувати суходолом, пише Live Science.
Нові відкриття вчених
В рамках досліджень команда під керівництвом геологині з Університету Аляски Сари Фавелл вирушила в експедицію на дослідницькому судні Sikuliaq. Метою було витягнути зразки осадових порід із дна Берингового моря. Це стало першим кроком до реконструкції стародавнього ландшафту і клімату, що існував під час льодовикового періоду.
Результати було презентовано на щорічних зборах Американського геофізичного союзу (AGU) у Вашингтоні 10 грудня. Виявилося, що замість очікуваних слідів трав’янистих степів дослідники зіткнулися з доказами болотистого ландшафту, який грунтувався на річках та маленьких озерах.
Також цікаво: Горбатий кит встановив новий рекорд, у пошуках пари подолавши 13 тисяч км через три океани
Неочікувані знахідки
Фавелл зазначила: “Ми шукали кілька великих озер, а натомість знайшли безліч озер та річок.” Зразки, взяті з океанського дна, містили озерні відкладення, пилок, скам’янілості, давню ДНК та органічні речовини. Пилок і скам’янілості говорять про те, що на колишніх болотах росли дерева та мохи. Дослідники також знайшли яйцеві оболонки водяних бліх та прісноводних ракоподібних.
Вплив середовища на міграцію
Це болотяне середовище могло бути ідеальним для певних видів, зокрема птахів. Проте вчені виявили сліди міграції більших ссавців. Наприклад, в одному з місць була знайдена ДНК мамонта, а в Азії з’явилися коні, тоді як у Північній Америці – бізони. “Навіть якщо це були переважно заплави й ставки, пасовища були скрізь, просто травоїдним тваринам потрібно було рухатися вишчими і сухими місцями,” – пояснила Фавелл.
Бар’єри для мігрантів
Однак водне середовище виявилося несприятливим для деяких видів. Наприклад, шерстистий носоріг, американський верблюд і короткомордий ведмідь не змогли перетнути цю природну перешкоду. Дженна Гілл з Геологічної служби США зазначила, що “водний вологий ландшафт міг стати бар’єром для деяких видів і, навпаки, хорошим шляхом для тих, хто може переміщатися водою.”
Читайте також: Скільки на Землі залишилося чистого повітря: на жаль не так багато, як хотілося б
Подальші дослідження
Вчені зазначили, що для більш повного розуміння впливу навколишнього середовища на міграцію тварин під час льодовикового періоду буде потрібно провести більше досліджень. Ці відкриття не лише розширюють наше уявлення про минуле, але й допомагають зрозуміти, як зміни в середовищі можуть впливати на біорізноманіття. Вивчення таких історичних подій має важливе значення для майбутньої науки.