Привид холодної війни загрожує Землі: на шаленій швидкості до планети мчить старий радянський супутник

Фото - freepik

Спусковий модуль радянського космічного апарата “Космос-482”, який мав стати місією на Венеру, але застряг на орбіті ще у 1972 році, знову привертає увагу вчених та істориків. Ще б пак, в травні 2025 року він має увійти в атмосферу Землі, а 10 травня впаде на Землю.

Про це повідомило видання The Sun.

Так, після понад 50 років на орбіті, “Космос-482” готується до повернення в атмосферу Землі. Вчені уважно стежать за ситуацією, щоб надати хоча б приблизні прогнози щодо часу і місця падіння об’єкта на Землю.

Наприклад, за розрахунками нідерландського фахівця з відстеження супутників Марко Лангбрука, космічний апарат вагою близько 500 кг і розміром з метр увійде в атмосферу на шаленій швидкості близько 27 000 кілометрів на годину. Хоча спочатку зонд був оснащений парашутом, малоймовірно, що він спрацює після десятиліть перебування у космосі.

Прогнозована зона падіння охоплює широти між 52 градусами північної та 52 градусами південної широти. А це означає, що під загрозою опиняються Лондон, частини Європи, Африки, Австралії та Америки.

Разом з тим експерти впевнені, що найбільш вірогідним місцем падіння “Космосу-482” є океан. Проте раніше два уламки «Космосу-482» впали в Нову Зеландію у 1972 році, залишивши кратери на полях.

«Космос-482» — це частина радянської програми дослідження Венери. Після невдалого запуску апарат розпався, і два його фрагменти досі перебувають на орбіті. Один із них — саме той, що зараз падає.

Читайте також