Прогулянка обернулась історичним відкриттям: у Чехії виявлено скарб XII століття
У Чехії жінка вийшла на прогулянку і знайшла 900-річний скарб із більш ніж 2150 срібними монетами — денаріями.
Про це повідомляє Popular Mechanics.
Так, під час прогулянки у Середньочеському регіоні Чехії, поблизу міста Кутна Гора, місцева мешканка натрапила на один із найбільших археологічних скарбів останніх років – понад 2150 срібних денаріїв, датованих XII століттям.
Середньовічні монети були заховані в керамічному горщику, який на момент знахідки вже був розбитий, і, ймовірно, пролежали в землі близько 900 років.
Знахідка має велике історичне значення і вже досліджується археологами. Так, зараз їх опрацьовують фахівці з Інституту археології Академії наук Чеської Республіки, Прага, та Чеського музею срібла в Кутній Горі.
Експерти сподіваються з’ясувати точний склад монет, щоб допомогти визначити походження срібла з якого були зроблені знайдені монети.
“Монети, швидше за все, були викарбувані на празькому монетному дворі зі срібла, яке в той час імпортувалося в Богемію”, – уже заявила Ленка Мазачова, директор Чеського музею срібла в Кутній Горі.
Наразі співробітники музею мають зареєструвати усі експонати колекції, очистити і відреставрувати монети, які після цього піддадуть рентгенівському та спектральному аналізу, щоб визначити їхню конкретну цінність.
Науковці кажуть, що хочуть публічно показати колекцію в 2025 році, висвітлюючи історію Чеської Республіки XII століття. Це відкриття є надзвичайно цінним для дослідження історії та економіки середньовічної Богемії.
На думку експерта Інституту археології Академії наук Чеської Республіки Філіпа Велимського, швидше за все, скарб заховали у першій чверті XII століття, за часів політичної нестабільності у регіоні. У роки за княжий престол боролися представники династії Пржемисловичів.
Можливо, монети призначалися для виплат солдатам чи військовим трофеєм. Ймовірно, вони були викарбувані за правління трьох представників династії: Вратислава II, Бржетислава II та Борживою II.
За даними інституту, Кутногорський край був відомий частими битвами за празький княжий престол, коли армії окремих князів-суперників неодноразово проходили через цю територію.