Спостереження показують, що прибережні повені посилюються в багатьох громадах, адже арктичні льодовики й Гренландський крижаний щит постачають все більше талої води в світові океани. Гази, виділені арктичними лісовими пожежами та тундрою, активно змішуються з атмосферою, підвищуючи температури та ускладнюючи ситуацію на планеті.
У новому звіті Arctic Report Card 2024, 97 вчених з 11 країн опублікували результати спостережень за станом навколишнього середовища в Арктиці. Ця команда підкреслює стрімкі зміни, що відбуваються в регіоні, а також їх потенційні наслідки для людей і дикої природи, які вплинуть на всю планету, повідомляє Science Alert.
Читайте також: Найбільший у світі айсберг почав рухатися
Звіт охоплює дані за останні 19 років і свідчить про те, що темпи змін навколишнього середовища прискорюються, а проблем стає все більше. Наприклад, за останні 15 років сніговий сезон в Арктиці скоротився на один-два тижні, що істотно змінює терміни та характер сезонів.
Коротші снігові сезони можуть створювати різноманітні проблеми для рослин і тварин, які залежать від регулярних сезонних змін. Довгі безсніжні сезони можуть скоротити водні ресурси через раннє танення снігу навесні або влітку, збільшуючи ймовірність посухи.
Крім того, важливою проблемою є скорочення площі морського льоду, який є ключовим середовищем для багатьох видів. На жаль, сучасний морський криганий ландшафт став надто тонким і сезонним у порівнянні з товстим і великим морським льодом минулих десятиліть.
Протягом тисяч років арктичний тундровий ландшафт і вічна мерзлота виконували роль поглинача вуглекислого газу, зберігаючи тепло в атмосфері. Однак зі зміною клімату вічна мерзлота нагрівається і починає відтавати. Цей процес призводить до прокидання мікробів, які починають розкладати збережений вуглець на газ і метан. Саме ці гази, потрапляючи в атмосферу, підсилюють глобальне потепління.
Також цікаво: На орбіті Землі кружляють мільйони уламків космічного сміття: чи можуть вони можуть нашкодити людям
Згідно зі співавтором дослідження Сюзан Наталі, зміни в Арктиці призводять до того, що цей регіон став не лише поглиначем, але й джерелом вуглецю, що викликає серйозні занепокоєння щодо майбутнього не тільки Арктики, але й усього світу.
Дослідження показало, як стрес знижує сексуальне бажання, особливо серед лікарів під час пандемії. Вибір здоров'я…
Вчені відкрили 27 нових видів тварин у джунглях Перу, включно з плавучою мишею та сомом…
Дослідження показало, що жирові складки на руках можуть вказувати на ризик остеопорозу у людей старше…
Земля потерпає від магнітної бурі, яка завершиться 22 грудня. Однак у січні очікується новий "удар".…
Великі вуха слонів стали еволюційним механізмом для виживання у спекотному кліматі, виступаючи в ролі природного…
У Чехії виявили стародавнє поселення, що розкриває таємниці неоліту та Середніх віків, з численними археологічними…