Унікальна знахідка привернула увагу дослідників, які змогли відтворити зовнішність найдавнішої людини, знайденої на території сучасного Люксембургу. Цей мисливець-збирач епохи мезоліту жив близько 8 тисяч років тому.
Історія почалась у 1935 році, коли археолог-аматор виявив майже повний скелет чоловіка під скельним навісом у Мюллертале (комуна Вальдбіліг). За даними world_of_archeology на Instagram, ця знахідка стала важливою частиною нашого розуміння етапу людської еволюції.
Людина з Лошбуру була близько 40 років та мала зріст приблизно 1,6 метра. Вага коливалася від 58 до 62 кг. Поряд з її рештками були знайдені кремовані останки жінки, яка не мала ног, а також сліди на кістках, що свідчать про те, що нижня щелепа була видалена, і, ймовірно, її скальп.
Згідно з результатами ДНК-експертизи, у чоловіка була темна шкіра (з ймовірністю 97%) і чорне волосся. Цікаво, що, можливо, його очі були блакитними. Зазначимо, що ця людина також не могла засвоювати молоко, як і багато інших мезолітичних мисливців у Західній Європі.
Ця знахідка має величезне значення для вивчення історії людства, адже чоловік з Лошбуру зробив важливий внесок у генофонд сучасних європейців. Дослідники сподіваються, що подальше вивчення залишків відкриє нові сторінки в історії нашої цивілізації.
Якщо вам цікаві новини з археології та історії, не забувайте слідкувати за нами, ми постійно доповнюємо нашу базу унікальними та захоплюючими знахідками!
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…