Categories: Новини

Науковці відкрили раніше невідомий вид крокодила

Провідна група дослідників з Університету Макґілла разом із мексиканськими колегами виявила дві нові популяції крокодилів на Карибах поблизу узбережжя Юкатану. На думку професора Ганса Ларссона, це відкриття підкреслює нагальну потребу в збереженні природних ареалів цих рептилій, пише portaltele.com.ua.

Читайте також: Науковці назвали нову дату кінця світу

Нові популяції проживають на острові Косумель та атолі Банко-Чінчорро. Обидва осередки розташовані недалеко від східного узбережжя півострова Юкатан. Раніше всі крокодили в цьому регіоні вважалися представниками єдиного виду Crocodylus acutus, та тепер їх гомогенність опинилася під сумнівом.

«Біорізноманіття зникає швидше, ніж ми встигаємо це помітити», – зауважив професор біології Ганс Ларссон. – «Майже всі види крокодилів опинилися під загрозою, а стрімке освоєння берегової лінії значно ускладнює їх виживання. Наша мета – відкрити справжнє різноманіття крокодилів на ізольованих островах Карибського моря».

Для підтвердження унікальності кожної з популяцій науковці провели детальний генетичний аналіз зразків крові та луски. Порівняння їхніх ДНК із геномами крокодилів з Карибського басейну, Центральної Америки та тихоокеанського узбережжя Мексики виявило суттєву генетичну дивергенцію. Це дало підстави визнати косумельських та банко-чінчоррських рептилій окремими видами, а не просто географічними різновидами Crocodylus acutus.

«Ми були приголомшені результатами», – розповідає доктор Хосе Авіла-Сервантес, колишній аспірант Ларссона та головний автор дослідження. – «Уважно аналізуючи геномні та морфологічні дані, ми вперше помітили настільки виразні відмінності між цими популяціями».

Відкриття нових видів має важливі наслідки для охорони природи. Обидві популяції налічують менш як тисячу дорослих особин і живуть у вузьких ареалах. Хоч вони поки що виглядають стабільними, їхня мала чисельність і острівний спосіб життя роблять їх дуже вразливими до будь-яких змін.

«Упинити втрату біорізноманіття можна лише тоді, коли чітко знаємо, які таксони перебувають під найбільшим ризиком», – зазначає Ларссон. – «Тепер, коли ці крокодили визнані окремими видами, потрібно терміново забезпечити охорону їхніх природних місць проживання: обмежити забудову та розробити спеціальні програми збереження на Косумелі й Банко-Чінчорро».

Не пропустітьНауковці розповіли, чому чоловіки вищі за жінок

У рамках дослідження місцеві партнери, зокрема П’єр Шарруо з El Colegio de la Frontera Sur (Мексика), допомагали вловлювати рептилій, збирати біоматеріали та відпускати їх у дику природу. Генетичне секвенування провів у Макґіллі Хосе Авіла-Сервантес, а додатковий аналіз черепної морфології – його колега-аспірант Хоай-Нам Буй.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Витік фото у мережу розкрив всі відтінки нових iPhone 17 та iPhone 17 Air

Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…

10 години ago

В Україні знайшли стародавні артефакти

У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.

11 години ago

В Україні податкова служба перевіряє рахунки і вимагає пояснити джерела доходів: подробиці

Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…

12 години ago

На глибині 8000 метрів в океані виявили активного хижака, який змінює уявлення про глибоководні екосистеми

Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…

13 години ago

Київстар анонсував запуск супутникового зв’язка Starlink для українських смартфонів

Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.

14 години ago

Виявити рак за 20 секунд: корейські вчені створили сенсор для швидкої діагностики

Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…

19 години ago