Шведські лікарі та експерти з інфекційних захворювань провели дослідження, яке показало, що немовлята, які виростають на фермах або в компанії домашніх тварин, мають значно нижчий ризик розвитку алергії. Як зазначає Medical Xpress, вчені встановили, що це пов’язано з постійним контактом дітей з тваринами.
Окрім цього, дослідження виявило, що кишковий біом грає набагато більшу роль у загальному здоров’ї людини, ніж це вважалося раніше. Зокрема, науковці знайшли нові докази того, що цей біом може впливати на імунну систему та розвиток алергії у дітей.
Також цікаво: Дослідження шокувало: люди почали дурнішати, бо чверть дорослих за навичками поступається дітям
Для вивчення впливу життя на фермі на мікрофлору кишківника вчені зібрали зразки калу у дітей у різні вікові періоди: триденні, 18-місячні, трирічні та восьмирічні. Досліджувані діти росли в різних умовах: на фермах, у містах та в домогосподарствах з домашніми тваринами.
Однією з унікальних знахідок стало те, що немовлята, які живуть на фермах, мають у сім разів більше анаеробних бактерій порівняно з дітьми, що не живуть на фермі, не залежно від наявності домашніх тварин. Вчені наголошують на важливості цих даних для подальшого розуміння формування імунної системи.
Дослідники зазначили, що результати знижують ризики алергії у дітей, які ростуть на фермах або з домашніми тваринами, можуть бути пов’язані з раннім формуванням характерних анаеробних мікроорганізмів у їхній мікробіоті. Проте для підтвердження цих спостережень необхідні подальші дослідження, особливо в контексті невеликої кількості новонароджених.
Читайте також: Чому ми говоримо уві сні: з’явилося просте пояснення від вчених
На думку вчених, контакт із свійськими тваринами в дитинстві може суттєво змінювати складу біомікрофлори кишківника, що, в свою чергу, знижує ймовірність розвитку алергії у майбутньому. Ці нові відкриття можуть мати важливе значення для розробки профілактичних заходів у лікуванні та запобіганні алергічних захворювань у дітей.
Google Pixel 9a в чорному кольорі вперше показали на YouTube, привернувши увагу шанувальників технологій та…
Вчені виявили, що манти мають найбільший мозок серед риб, що свідчить про їхній унікальний рівень…
Дізнайтеся, як легко та швидко змінити тарифний план у «Київстар», якщо ваш поточний не відповідає…
Науковці з'ясували, що вимирання динозаврів сприяло еволюції фруктів та приматів, змінивши середовище існування на Землі.
Дізнайтеся, як TikTok забирає пам’ять на вашому телефоні та як швидко очистити кеш, щоб звільнити…
Домашні тварини чутливо реагують на сварки між людьми, вловлюючи емоції за виразами обличчя. Ветеринар пояснює,…