Науковці підтверджують наявність планет, на яких може існувати життя протягом 10 мільярдів років

Фото: Mark A. Garlick

Серед нових досліджень астрономів з’явилася вражаюча інформація: деякі білі карлики можуть підтримувати стабільну зону населеності близько 10 мільярдів років. Це відкриття, яке може скорегувати наше розуміння пошуку позаземного життя, опубліковано у Universe Today.

Дослідження білих карликів

Виявляється, приблизно 6% білих карликів уповільнюють своє охолодження завдяки процесу, відомому як «дистиляція». Цей внутрішній перерозподіл важких ізотопів, зокрема неону-22, виділяє гравітаційну енергію та підтримує високу температуру зорі. Раніше було в загальному визнано, що планети, які обертаються навколо білих карликів, не можуть підтримувати життя через різке зменшення енергії. Проте нові комп’ютерні моделі демонструють, що деякі з цих планет можуть мігрувати у стабільні зони та зберігати воду й атмосферу.

Як це може вплинути на пошук життя?

Цей процес міграції може відбуватися, наприклад, під час фази червоного гіганта або через поглинання газів, викинутих материнською зіркою. Хоча зазвичай планети, що обертаються навколо білих карликів, стають холодними й непридатними для життя внаслідок поступового охолодження зони населеності, у випадку «замороженого охолодження» цей процес зупиняється. Це дозволяє сприятливим умовам зберігатися на протязі мільярдів років – приблизно так довго, як існує наше Сонце.

Перспективи дослідження екзопланет

Ці відкриття відкривають нові горизонти для пошуку життя за межами нашої планети. Дослідники вважають, що варто зосередити зусилля на вивченні білих карликів з уповільненим охолодженням, адже вони можуть надавати стабільну енергетичну підтримку для потенційно придатних для життя планет. Це може означати, що такі системи стануть привабливими об’єктами для майбутніх місій із пошуку екзопланет, здатних підтримувати наявність води і атмосферних умов.

Отже, наступні дослідження можуть привести до справжніх революцій у сфері астрономії та астробіології, а також до нових можливостей для вивчення життя на інших планетах.

Читайте також