NASA презентувало космічну різдвяну «ялинку» із зірок

Фото: NASA / CXC / SAO / L. Frattare and K. Arcand

Космічне агентство NASA поділилося неймовірним знімком скупчення зірок NGC 2264, яке за формою нагадує різдвяну ялинку. Цю вражаючу фотографію можна знайти на офіційному порталі агентства.

Деталі знімка

Знімок був зроблений 17 грудня і представляє собою комбінацію даних космічної рентгенівської обсерваторії NASA «Чандра» та оптичних відомостей астрофотографа Майкла Клоу з Аризони. За інформацією NASA, NGC 2264 – це скупчення молодих зірок віком від 1 до 5 мільйонів років. Для порівняння, вік Сонця складає приблизно 5 мільярдів років, що робить нашу зірку у тисячу разів старшою за зірки, зображені на цій фотографії.

Відстань до скупчення

Цікаво, що скупчення NGC 2264 розташоване на відстані приблизно 2,5 тисячі світлових років від Землі. На знімку зірки представлені у вигляді синіх і білих вогнів, оточених газом, що візуально нагадує ялинкові голки.

Нестандартна асоціація

Не вперше скупчення NGC 2264 порівнюють із різдвяною ялинкою. Пам’ятаємо, що минулорічний знімок цього ж скупчення також виглядав, як святкове дерево, прикрашене яскравими кулями та гірляндами.

Фото: NASA / CXC / SAO / L. Frattare and K. Arcand

Обсерваторія «Чандра»

Космічну обсерваторію «Чандра» запустили в космос 23 липня 1999 року. Тelescope був названий на честь видатного вченого Субраманьяна Чандрасекара, який у 1983 році отримав Нобелівську премію з фізики за свої теоретичні дослідження в галузі астрофізики, структури та еволюції зірок.

Читайте також: Науковці з’ясували, що вода на Землі має космічне походження

Особливості орбіти

Обсерваторія перебуває на високоеліптичній орбіті, що дозволяє їй проводити тривалі спостереження, уникаючи радіаційних поясів Землі. «Чандра» працює на відстані 139 тисяч кілометрів від Землі – це приблизно третина відстані до Місяця.

 

Читайте також